10 yıldır kızını arıyor

Depremde 7 yaşında olan Gözde 10 yıldır kayıp. Görgü tanıkları yaşadığını söyledi. Karamert ailesi kızlarını bulabilmek için çalmadık kapı bırakmadı

Pazar 16.08.2009
Son Güncelleme: Pazar 16.08.2009
ABONE OL
Gölcük Şirinköy İpekyolu Mahallesi'ndeki deprem konutlarında oturan Nilgün Karamert, depremde yaşadıklarını acı dolu gözlerle anlatıyor. Karamert, "Kavaklı'da 5'inci kattaydı evimiz. Ben 12, eşim Osman 14 saat sonra enkazdan çıkarıldı. Kızım Gözde 7 yaşındaydı. Depremde sesini hiç duymadık. Bir teğmen 'kızınızı ben kurtardım. Askeri hastaneye götürdüm. Yaşıyor. O binadan dışarı fırlamış. Hiçbir şeyi yoktu. Ben onu hastaneye götürdükten sonra bayıldım. Sonra Gözde'yi görmedim' dedi. Biz 3.5 ay hastanede kaldık. Tedavimiz sürerken bile kızımızı aradık. Ama yoktu. Yer yarıldı ve içine girmişti. Aklımızı kaçırdık" diyor.

"LİSTELERE BAKAYIM"
10 yıl geçti ama Karamert ailesi Gözde'yi bulma umutlarını hiç yitirmemiş. "Şimdi hayatımızda Ayşenaz var. Ayşenaz benim hayatımı kurtardı. Yaşama sevincim oldu. Ama Gözde'yi unutamıyorum. Milli Eğitim Bakanlığı izin versin, liselerin 2 ve 3'üncü sınıflarının fotoğraflarına bakayım. Kızımı tanırım" diyerek, yardım istiyor.