Denizin ortasında "çadır keyfi"

Rize'nin Çayeli ilçesindeki bir plaj işletmecisi, denizin içindeki dubanın üzerine çadır kurarak, deniz ve ''çadır keyfini'' birleştirdi.

Pazar 16.08.2009 00:00
ABONE OL
İlçenin Limanköy mevkisindeki plajın işletmecisi Zafer Koçal, yaklaşık bir hafta önce, denizde bulunan dubanın üzerine çadır kurdu. Koçal, kıyıdan 100 metre kadar açıkta duran 12 metrekarelik dubanın üzerine kurduğu çadırda bazen yalnız, bazen eşiyle birlikte kalmaya başladı.

Dubayı iple istediği zaman sahile yaklaştıran Koçal, dubanın açıktayken bulunduğu yerden dalgaların götürmemesi için ise demir atıyor. Koçal, dubanın üzerinde bazen arkadaşlarıyla mangal da yapıyor.

Zafer Koçal, ''Bir gece sıkıldığımdan dolayı 'ne yapayım' diye düşünüyordum. Bir an aklıma 'kimsenin yapamadığı bir iş yapayım, denizin ortasında çadır kurayım' diye düşündüm'' dedi.

Ardından dubanın üzerine çadır kurarak deniz ve ''çadır keyfini'' birleştirdiğini ifade eden Koçal, ''En lüks otellerde kaldım. Hiç bir yerde bu kadar konforlu, rahat uyumamıştım. Çadırı kurduğum duba oldukça sağlam. Yıllardır yaz kış denizde duruyor. Şu ana kadar da bir şey olmadı. Zaman zaman kendim kalıyorum. Kalmak isteyen olursa da geceliği 50 liraya kiralıyorum'' şeklinde konuştu.

Çevresindekilerin ilk gördüklerinde kendisine güldüklerini, ancak ne kadar keyifli bir ortam olduğunu görünce fikir değiştirdiklerini kaydeden Koçal, şunları söyledi:

''Nasip olursa önümüzdeki yıl denizin üzerinde 50 adet duba yapıp üzerlerine çadır kuracağım. Böylece denizde 'çadır kent' kurmuş olacağım. İnsanlarımız gidiyorlar, 4 duvara bir gece için 100 lira veriyor. Oysa denizin ortasında insan kendi evi gibi rahat edebilir. Çadırı 50 liradan kiralayacağım.''
Koçal, dubanın üzerinde piknik gibi aktiviteler de yapılabildiğini savundu.