Sigara yasağına 'Türk işi' çareler

Temmuz'da yürürlüğe giren sigara yasağına karşı 'direnmeye' çalışan vatandaş, ilginç yöntemler geliştiriyor. Sigarasını bir hortumun ucuna takıp dumanını camın dışına salan bile var

Kapalı alanlarda sigara içilmesini yasaklayan kanunun, 19 Temmuz'dan itibaren devreye girmesiyle, tiryakiler sigara keyfinden mahrum kalmamak için birbirinden ilginç çözümler buluyor. 'Yurdum insanı'nın yasağı delme çabaları sırasında, değme komedi filmlerine taş çıkartacak görüntüler de oluşuyor. İşte bunlara birkaç örnek:

Çelikhan ilçesi Pınarbaşı beldesinde ikamet eden Hüseyin Taşar, kapalı alanlarda pencere kenarında sigara içebilmek için söğüt ağacından 80 santimetrelik sigara çubuğu yaptı. Taşar, "Bu çubuktan yaptırmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla. Bu çubuk hem pencere kenarında iken sigaranın dışarıda kalmasına yarıyor. Hem de dumanın tadını değiştiriyor. Çubuk, tiyatro sanatçılarının bile ilgisini çekti ve bazı tiyatro oyunlarında da kullanıldı" diye konuştu.

BAHÇEDE DUMANLI TIRAŞ

Konya'da bir erkek kuaförü kapalı mekanlarda sigara yasağı nedeniyle ilginç bir çözüm geliştirdi. Müşterilerini kuaför dükkanı yerine işyerinin önündeki bahçede ağırlayan kuaför, bahçede tıraş yaptı. Kuaför Kamil Uslu, "Müşterilerimin kalbini kıramam" dedi.
İstanbul Kâğıthane'de kahveci Suat Karakaya, hortumlu sigara içme yöntemiyle kapalı alana duman yaymadan sigara içebiliyor. İnce bir hortumun uçuna bantlanan sigara camdan dışarıya bırakılıyor. Hortumun diğer ucunda ise masa başında oturan müşteriler var. Sigaranın dumanını bu hortum sayesinde çeken müşteriler, hemen yandaki tahliye hortumu ile dışarıya üflüyor.

BİZE ULAŞIN