Havalar nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; ilk saatlerde Rize ve Hopa; bugün öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) ile Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyon, Bolu, Eskişehir, Isparta ve Burdur çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında gece saatlerinde batı ve güneybatı, bugün öğle saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz'in kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı ve Kuzey Ege'de kuvvetli olarak esecek.

MARMARA: Az bulutlu ve açık, ilk saatler ile bugün öğle saatlerinden sonra bölgenin güneyi parçalı bulutlu, Bursa ve Bilecik çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, bölge genelinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, ilk saatler ile bugün öğle saatlerinden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, Kuzey ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, bugün öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi parçalı bulutlu, kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, bugün öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı parçalı bulutlu, Eskişehir geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, bugün öğle saatlerinden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu, Bolu çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
Az bulutlu, kıyı kesimi parçalı bulutlu ve Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçecek.

BİZE ULAŞIN