Tekeli köyünün 'Derin Neron'u

Bir ayda dört tarla ve bir evi yakan A.D. suçunu itiraf etti. Talimatları istihbaratçıdan aldığını öne süren A.D. kayıplara karıştı. İddiaları duyan siyasetçiler köye gitti. Gencin yaktığı ev ise kendi ailesine ait çıktı

Tunceli'nin Tekeli köyünde art arda yaşanan yangınların faili bulundu ancak sır çözülemedi, aksine daha gizemli bir hal aldı! Tunceli'nin Çemişkezek ilçesine bağlı Tekeli köyünde bir ay içinde 4 tarla ve bir ev art arda esrarengiz bir biçimde yakıldı. Adım adım iz süren köylüler sonunda yangınları aynı köyde oturan 27 yaşındaki A.D.'nin çıkardığını belirledi. A.D ismine ulaşan köylüler şoke oldu, çünkü köyde yakılan tek ev A.D.'nin ailesine aitti. Köylü Neron, Tekeli köyünün meydanında suçunu itiraf etti. A.D., bu esrarengiz kişilerin kendisinden köy minibüsünü taramasını bile istediğini söyledi. Köylüler suç duyurusunda bulunmaya hazırlanırken, A.D. kayıplara karıştı. Köylü Neron'un bu iddialarını duyan AK Partili İl Genel Meclis üyesi Hasan Demir, Tekeli köyüne giderek incelemelerde bulundu. Köylülerle görüşen Demir, "Yakalanan A.D. önce olayı inkâr etmiş, ardından köy meydanında, istihbaratçı 3 kişinin köyde kaos yaratmak için kendisine görev verdiğini, M.K. isimli köylünün evini çocuklarıyla birlikte içindeyken yakmasını istediklerini söylemiş. Akrabaları olan bu kişilere zarar vermemek için gidip kendi evlerini yakmış. Köylüler suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor" diye konuştu. AK Partili il genel meclisi üyesinin ardından DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis de köye giderek iddialarla ilgili incelemelerde bulundu.

ANNE: ŞİKÂYETÇİ DEĞİLİM
Bu durumdan en fazla zarar gören A.D.'nin ailesi ise ne yapacağını şaşırmış durumda. Bir hafta önce gece yarısı evleri yakılan ailenin tüm eşyaları kül oldu, aile canlarını zor kurtardı. Evsiz kalan aile, şimdi de oğullarının kayboluşuyla yıkıldı. Oğlu tarafından evleri yakılan 65 yaşındaki Sevim D., oğlundan şikâyetçi olmadığını belirtti.

BİZE ULAŞIN