Alışveriş merkezinde K-9 dehşeti

Fatih'teki alışveriş merkezinin güvenliğini sağlayan K-9 eğitimli kurt köpeği, arkadaşlarıyla tartışan 16 yaşındaki kızın üstüne atlayıp, sırtına dişlerini geçirdi

İstanbul Fatih'te bulunan Asitane Historia alışveriş merkezi önünde ilginç bir kaza meydana geldi. Arkadaşları ile birlikte gezmeye çıkan lise birinci sınıf öğrencisi Elif Ö. saat 15.00 sıralarında alışveriş merkezinden çıkarak kapının önünde sohbet etmeye başladı. İki arkadaşı ile alışveriş merkezinin önünde bekleyen Elif Ö., kendilerine laf atan başka bir kız grubu ile tartışmaya girdi. Bu arada özel güvenlik görevlisi, K-9 eğitimli kurt köpeği ile tartışmanın yaşandığı yere geldi Güvenlik görevlisinin kontrolündeki kurt köpeği, sırtı dönük olan 16 yaşındaki Elif Ö.'nün üzerine atlayarak dişlerini sırtına geçirdi. Köpeğin dişlerinden güçlükle kurtarılan genç kız, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

'ARTIK KORKUYORUM'
Muayenede köpeğin iki dişini genç kızın sırtına geçirdiği tespit edildi. Genç kıza kuduz aşısı yapılırken, köpeğin 10 gün boyunca gözlem altında tutulması ve hareketlerinin hastaneye rapor edilmesi istendi. Olayın şokunu uzun süre üzerinden atamayan Elif Ö. "Köpekleri severdim ama şimdi çok korkuyorum" dedi. Genç kızla hastaneye gelen arkadaşları, alışveriş merkezinin çevresinde güvenlik köpeklerinden korktuklarını söyledi.

BİZE ULAŞIN