HABER TURU

Bar sahibinden poşetli tuzakla fidye istendi
BAR
işletmecilerini başına poşet geçirip kaçırarak 500 bin Euro fidye isteyen Hüseyin T., Veysi S., Mehmet M., Mustafa M. ve Şevki Ç.'yakalandı. Şüphelilerden Mehmet M.'nin daha önce C.B.U.'nun işlettiği başka bir barda garson olarak çalıştığı, çetenin liderliğini yapan Hüseyin T.'nin de terör örgütü PKK üyeliğinden yargılanıp 10 yıl ceza aldığı ortaya çıktı.
Rıdvan TEZEL - İSTANBUL

Severek kaçıp evlenen 9 günlük gelin kayıp
ADANA'DA
31 yaşındaki Çiğdem Koçer, evlendikten 9 gün sonra kayıplara karıştı. Eşini her yerde arayan 32 yaşındaki Hüseyin Koçer, "Bir buçuk ay önce bana kaçtı. 6 Ağustos'ta nikah yaptık, 15 Ağustos'ta eşim aniden kayboldu. Hiçbir sorunumuz yoktu. Beni terk etmiş olduğuna inanmıyorum" dedi. Koçer, kendisi gibi dul olan Çiğdem ile birbirlerini sevdiklerini ve evlendiklerini belirterek, "Ayrı eve çıkmak istiyordu. Daha erken olduğunu söylüyordum" diye konuştu.
Murat KARAMAN

Hamile eşini öldüren kocaya müebbet istemi
VAN'DA kendisini ağabeyi ile aldattığından şüphelenerek 5 aylık hamile eşini önce döven, sonra bıçaklayan ve arabayla üzerinden birkaç kez geçerek öldüren katil zanlısı Kerem Çakan'ın ömür boyu hapsi istendi. İlk duruşma 27 Ağustos'ta 2. Ağır Ceza Mehkemesi'nde görülecek. Eylem Pesen lise 2'de baba zoruyla kendisinden 12 yaş büyük akrabasıyla evlendirilmişti.
Ercan DEMİRCİBİZE ULAŞIN