Anne karnında vuruldu

Sarıyer'de 8 aylık hamile kadın tabancayla karnından yaralandı. Sıkılan kurşun bacağına isabet eden anne karnındaki bebek operasyonla alındı.

Tarabya Ferahevler Vatan Caddesi'ndeki binada yatalak bir hastaya bakıcılık yapan Nilgün Oğuz (37) ve eşi Yavuz Oğuz ile baktıkları hastanın kayın biraderi İ.O. arasında tartışma çıktı.

Kavgaya dönüşen olayda İ.O, 8 aylık hamile Nilgün Oğuz'u tabancayla karnından vurdu. Yavuz Oğuz'a da ateş eden, ancak isabet sağlayamayan İ.O, daha sonra kendisini evin bir odasına kilitledi.

Yavuz Oğuz'un olayı bildirmesinin ardından polis ve sağlık ekipleri olay yerine geldi. İ.O. gözaltına alınırken, Nilgün Oğuz önce İstinye Devlet Hastanesi'ne, oradan da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayda sıkılan kurşunun anne karnındaki bebeğin bacağına isabet ettiği anlaşılınca operasyonla alınan bebek, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Annenin yoğun bakıma alındığı, bebeğin de sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
Oğuz çiftinin 17 yıldır çocukları olmadığı kaydedildi.

Bebeğin tedavi gördüğü hastanede gazetecilere açıklama yapan Yavuz Oğuz, vücudunun 6 yerinde yırtık olan bebeğin hayati tehlikesinin sürdüğünü söyledi.

Öte yandan, gözaltına alınan İ.O'nun polisteki sorgusu sürüyor. İ.O'nun, Oğuz çiftiyle, ''bakıcılığını yaptıkları yatalak akrabasının evini sahiplenmeye çalıştıkları'' iddiasıyla tartıştığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN