Evlerinden 5 ton çöp çıktı

Zonguldak'ta, anne ve lise öğrencisi oğlunun yaşadığı evden yaklaşık 5 ton çöp çıkarıldı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 19.08.2009 15:47 ABONE OL
Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polis ekiplerinin araştırması sonucu, Rat Mahallesi'nde, Asiye Aslan'ın (45) lise öğrencisi oğluyla çöp evde yaşadığı belirlendi.

Polis ekiplerinin durumu bildirmesinin ardından Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevlileri ve 112 Acil Servis personeli, mahalleye giderek, çöplerin boşaltılması için Aslan'ın evden çıkmasını istedi.
Kadının evinden dışarı çıkmak istememesi üzerine kent merkezinde olduğu öğrenilen oğluna haber verildi.

Eve gelen oğlunun ikna ettiği kadın, yatak odasındaki eşyalara dokunulmaması şartıyla görevlilerin çalışma yapmasına izin verdi.

Kötü kokuya karşı maske ile çalışan görevliler, evdeki yaklaşık 5 ton çöpü kamyona taşıdı. Evde bulunan 15 civarındaki kedi de ekiplerce başka bir bölgeye bırakılmak üzere toplandı. Bu sırada, evine tekrar girmek isteyen Aslan'a, sinir krizi geçirmesi üzerine sağlık ekipleri müdahale etti.

Yaklaşık 20 yıldır aynı evde eşinden ayrı yaşadığı bildirilen kadının, psikolojik sorunları olduğu öğrenildi.
Zabıta Müdürü Necat Uludüz, yaptığı açıklamada, harap durumda olan evin onarılacağını ve eksiklerinin giderileceğini söyledi. Uludüz, aileye kömür ve gıda yardımında da bulunacaklarını kaydetti.

Toplanan çöpler, atık bertaraf tesisine götürülmek üzere aktarma istasyonuna bırakıldı.

BUGÜN NELER OLDU