Sürücülere Ramazan ve tatil dönüşü uyarısı

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Ramazanda sürücülerin birbirlerine daha toleranslı olmalarını isteyerek, "İftara yetişmek için acele edip, kendinizi ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmeyin" dedi.

Fevzi Apaydın, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte tatil dönüşlerinin hızlanacağına dikkati çekti. Sürücüleri, Ramazanda birbirlerine karşı daha toleranslı ve saygılı olmaları konusunda uyaran Apaydın, Türkiye'de trafik kazalarında hayatını kaybeden insan sayısının hala çok fazla olduğunu kaydetti.

Apaydın, Ramazanda oruç nedeniyle kan şekeri düşmesi, açlık, susuzluk ve yorgunluğa bağlı olarak reflekslerin yavaşlaması ve dikkat dağılmasına karşı sürücülerin her zamankinden fazla dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

Ramazan ayı boyunca trafik kazalarından dolayı üzücü haber alınmaması için acele etmeden, trafik kurallarına uyarak ve daha dikkatli bir şekilde araç kullanılmasını isteyen Apaydın, ''Bu mübarek ayda sürücüler birbirlerine karşı daha hoşgörülü ve saygılı olmalıdır'' görüşüne yer verdi.

''UYKUSUZ ARAÇ KULLANMAYIN''

Apaydın, sürücülerin, hız limitlerine, trafik kural ve işaretlerine uyması, uykusuz ve yorgun araç kullanmaması gerektiğine dikkati çekerek, ''Ramazan ayı boyunca iftara yetişmek için acele edip, kendinizi ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmeyin. 20 Ağustos tarihine yakın tatilden dönüşler yoğunlaşacak ve trafik artacak'' ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN