Yine koca dehşeti... Bir günde 2 kadın öldü,

İstanbul'da hapisten çıkan koca, içki parası için eşini öldürdü. Bir başkası da kuzeni ile bastığı karısını bıçakladı. Kayseri'de ise Nimet Metin, barışmaya yanaşmadı diye eşinin kurbanı oldu

İçki parası için sokakta katletti
İstanbul Avcılar-Firuzköy'de 39 yaşındaki kadın, cezaevinden izinli çıkan ve alkol parası isteyen eşi tarafından sokak ortasında hunharca öldürüldü. Dört yıl önce işlediği gasp suçundan 10 yıl hapis cezası alan ve Çorum Açık Cezaevi'nde yatan Sadık Bolat, iki gün önce 5 gün izinli olarak eşi Gültaze Bolat ve kızının birlikte yaşadığı eve geldi. İddiaya göre alkol içmek isteyen Sadık Bolat evde para bulamayınca, para almak için eşinin işyerine gitti. Kızına ve cezaevindeki eşine bakabilmek için ekmek fabrikasında çalışan Gültaze Bolat parası olmadığını söyleyince, Sadık Polat tarafından iş çıkışında dakikalarca dövüldü. Öfkeli kocanın elinden iş arkadaşları tarafından güçlükle kurtarılan kadın, hastanedeki muayenesinin ardından tekrar evine gitti.

TEKRAR KAYIPLARA KARIŞTI

Ancak evde bekleyen öfkeli koca, eşini yeniden dövmeye başladı. Sokağa çıkıp feryat ederek yardım isteyen Gültaze Bolat'ı yol ortasında yakalayan Sadık Bolat, defalarca bıçaklayarak kaçtı. Kanlar içinde yere yığılan kadın, olay yerine gelen 112 sağlık ekiplerinin müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Polis olaydan sora kayıplara karışan eli kanlı kocayı ararken, Bolat'ın cezaevine girmeden önce de arandığı ve 6 ay sonra yakalandığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN