Yolcu minibüsüyle kamyon çarpıştı: 20 yaralı

Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 12'si hafif, 20 kişi yaralandı.

Karadeniz Sahil Yolu Çarşıbaşı liman kavşağı mevkisinde, Giresun'dan Trabzon istikametine giden Hasan Kahraman yönetimindeki 28 M 6006 plakalı yolcu minibüsü ile Zeki Alican'ın kullandığı PTT'ye ait 34 FL 8229 plakalı kamyon çarpıştı.

Kazada, sürücüler Kahraman ve Alican ile minibüste bulunan yolculardan Köksal Küçük, oğlu Enis Küçük, Saffet Yosma, Ferhat Karasakal, Sümbül Karasakal, Aslı Dilki, Gamze Dilki, Asuman Dilki, Cemal Dilki, Muazzez Yılmaz, Ali Koç, Hasan Konik, Muhammet Karagöz, Hamza Karagöz, Emine Karagöz, Çağlanur Dalmaz, Emel Çavuşoğlu ve Eren Muratcan Çavuşoğlu yaralandı.

Çarpışmanın etkisiyle minibüste sıkışan Köksal Küçük ile oğlu Enis Küçük, itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu araçtan çıkartıldı.

Köksal ve Enis Küçük, Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinde, Aslı Yılmaz Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, diğer yaralılar ise Vakfıkebir Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.
Vakfıkebir Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan 12'si ayakta tedavi gördükten sonra taburcu edilirken, sürücüler Hasan Kahraman ve Zeki Alican ile Saffet Yosma, Ferhat Karasakal ile Gamze Yılmaz'ın tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Kazada yaralanan Enis Küçük'ün vatani görevini yapacağı Mardin'e gitmek üzere babası Köksal Küçük ile birlikte Trabzon Havalimanına gittikleri belirtildi.

BİZE ULAŞIN