13 yaşında evlendirildi

Ünlü Türk Sanat Müziği sanatçısı, gülen yüzünün arkasındaki dramı açıkladı.

Türk Sanat Müziği'nin sevilen seslerinden olan Safiye Soyman'ın gülen yüzünün arkasında bir dram saklı.

televizyongazetesi.com'un haberine göre; 'Aramızda Kalmasın' programına konuk olan Safiye Soyman, 13 yaşında, mahkeme kararıyla yaşı büyütülerek evlendirildiğini anlattı.

14 yaşında kızı Ümran'ı kucağına alan Soyman, "Bilmiyorum ki neyin ne olduğunu. İlkokul mezunu bir kızım" diyerek çok isteyenleri olduğunu, kaçırmayı düşündüklerini ve babasının da 'Başını bağlayalım' düşüncesiyle evlendirdiğini ifade etti.

"Annemin arkadaşının oğluydu. Alelacele karar verdik" diye konuşan Safiye Soyman, 15 gün nişanlı kaldıklarını ve daha sonra yaşını büyüttürmek için mahkemeye çıktıklarını anlattı.

HAKİM BABASINI AZARLAMIŞ

Babası Hafız olan Safiye Soyman, hakim ve babası arasında geçen konuşmanın, babasını çok üzdüğünü söyledi.

Hakim'in babasına "Hayırdır Hoca efendi, niye geldin?" diye sorduğunu ve babasının da "Kızım söylesin, 15 günlük nişanlı" dedikten sonra kendisinin hakime, "15 günlük nişanlıyız. Bir an önce evlenmek istiyorum. Çünkü komşular dedikodu yapıyor. Ondan dolayı yaşımın büyümesini istiyorum" dediğini anlattı.

Hakim'in babasına tepki verdiğini ifade eden Safiye Soyman, babasının çok utandığını anlatarak "Hoca efendi, bakamıyorsan, parmak kadar çocuk, ben bakayım' dedi. O zaman babam rahmetli, ilk defa çok üzülmüştü" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN