Anne karnında ayağından vuruldu

Sekiz aylık hamile kadına sıkılan kurşun, bebeğini de ayağından yaraladı. Yaşam mücadelesi veren anneden sezaryenle alınan bebek, kurtarıldı

İstanbul' Sarıyer'de 8 aylık hamile 38 yaşındaki Nilgün Oğuz, bakıcılığını yaptığı kadının kardeşi tarafından tabancayla vuruldu. Ağır yaralanan annenin karnındaki bebeğin de ayağına kurşun isabet etti. Sezaryenle alınan bebek, hayata tutunmayı başardı. Oğuz çiftinin iki yıldır çocuk sahibi olmak için tedavi gördükleri öğrenildi. Miras yüzünden meydana geldiği iddia edilen olay, dün saat 18:00 sıralarında Ferahevler Mahallesi'nde meydana geldi. Ablası Emine ve eniştesi Ali Osman Öztorun'un bakıcılığını yapan Nilgün ve Yavuz Oğuz çiftinin ablasına ait evi sahiplendiklerini düşünen İsmet Onay , bakıcı çiftle tartıştı. Nilgün Oğuz'u bir odaya kapatan Onay, belindeki tabancayı çıkararak iki el ateş etti. Hamile olan Nilgün Oğuz karnına isabet eden iki kurşunla ağır yaralandı. Ambulansla Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Nilgün Oğuz, hemen ameliyata alındı.

'MİRAS KAVGASI'
Sezaryenle anne karnından alınan kız bebek ise kurşunlardan birinin ayağını sıyırması sonucu yaralandı. Talihsiz bebek, kuvöze konularak İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Bölümü'nde tedavi altına alındı. Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu, ancak anne Nilgün Oğuz'un hayati tehlikeyi atlatamadığı belirtildi. Olaydan sonra teslim olan İsmet Onay'ın iki senedir ablası ve eniştesine bakıcılık yapan Nilgün Oğuz'un ablasına kötü davrandığı ve iyi bakmadığı için vurduğunu belirterek, "Ablamın evinde kalıp ablama ve enişteme bakıyordu. Ama hasta ve yaşlı olan ablam ile enişteme iyi bakmadıklarını duydum. Ben de nedenini sordum ve tartıştık" dedi. Yaşlı çiftin komşuları ise kavganın miras yüzünden çıktığını idida ediyor. Bir komşu, Nilgün Oğuz'un, Öztorun çiftinin emekli maaşları karşılığında bakıcılık yaptığını belirterek, "İsmet, ablası ile eniştesi öldükten sonra evin bakıcılara kalacağını düşünüyordu. Bunun için ve emekli maaşı için daha önce de tartışmışlardı" şeklinde konuştu.
BEBEK YAŞAMA TUTUNDU ANNE YOĞUN BAKIMDA
Nilgün Oğuz'un iki yıllık bir tedavi sürecinin ardından hamile kaldığı bebeğin sağlık durumu iyi. Anne ise yaşam mücadelesi veriyor.

BİZE ULAŞIN