İlk sergisini 3 yaşında açtı

2 yaşından bu yana fotoğraf makinesi ile çekim yapan minik Deniz Özcan, ilk kişisel sergisini Çanakkale'de açtı.

4 Aralık 2006 yılında İstanbul'da doğan Deniz Özcan'ın ilk fotoğrafını 2008 yılı Haziran ayında İznik'te çektiğini belirten resim öğretmeni anne Selvihan Özel Özcan, "Mühendis olan eşim Polat ile birlikte oğlumuzun fotoğraf çekme merakının farkına varmamızdan sonra bu konuya ağırlık verdik. Çocuklar her şeyi ilk olarak yakın çevresinden, anne ve babalarından öğrenmeye başlıyorlar. Çocuklar iyiyi, kötüyü, doğruyu, yanlışı görerek ve gözlemleyerek öğreniyorlar. Bu nedenle benim de ebeveynlere tavsiyem, çocuklarını iyi gözlemlesinler ve yeteneklerini keşfetsinler. İşin sırrı, onları doğru yönlendirmekte. Bizde eşimle birlikte oğluma büyüdüğünde kendisine bir anı olarak kalması, ebeveynlere de örnek olması amacıyla çektiği fotoğraflardan oluşan bir sergi açmayı düşündük" dedi.

Çanakkale'de Çimenlik Kalesi'ndeki Muavenet-i Milliye sergi salonunda açılan sergide 26 fotoğrafın bulunduğunu da belirten anne Selvihan Özel Özcan, serginin 29 Ağustos saat 17.00'ye kadar açık kalacağını belirtti.

Bu arada sergi açılışına katılan basın mensupları ise etkinlikte zaman zaman zor anlar yaşadı. 3 yaşındaki minik Deniz Özcan'ı boynunda fotoğraf makinesi ile çekmek isteyen basın mensupları Deniz'in bunu istememesi üzerine sıkıntılı anlar yaşadı. Minik Deniz'i şeker ve oyuncaklarla kandırmaya çalışan basın mensupları yarım saat süren çalışmanın ardından bir iki kare fotoğraf çekmeyi başarabildi.

BİZE ULAŞIN