Soruşturma ailelerin polemiğine dönüştü

Cem Garipoğlu'nun anneannesi "Cem'i basın korkuttu, yoksa ortaya çıkardı" derken Münevver'in dayısı "Teslim etsinler" dedi

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cumartesi 22.08.2009 ABONE OL
Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili olarak polis dün de Cem Garipoğlu'nun anneannesi, iki dayısı, teyzesi, amcası ve amcasının eşinin ifadesini aldı. Son iki günde ifadelerine başvurulanların sayısı 21 oldu. Aile üyeleri yaklaşık 5 saat süren ifadenin ardından tek tek emniyet binasından ayrıldı. Cem Garipoğlu'nun anneannesi Saadet Erol Asayiş Şube Müdürlüğü'nden çıkışta torununun cinayet işleyemeyeceğini öne sürdü. Basın mensuplarıyla konuşan anneanne Erol, "Bana 'Cem'in yerini biliyor musun? Onu en son ne zaman gördünüz? Cinayetten ne zaman haberiniz oldu? 'gibi sorular sordular. Ben ifademde Cem'i görmediğimi söyledim. Ailenin onu sakladığı iddialarına katılmıyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Mümkün değil. Cem parmak kadar çocuk, mümkün değil yapamaz. Onun yaptığına inanmıyorum" dedi. Konuşmasında basını suçlayan Saadet Erol şunları söyledi: "Bir memleket meselesi haline getirdiniz. Ortada bir cinayet var. Bir tek o mu öldürdü? Böyle bir cinayeti tabii ki normal karşılamıyorum. Bizim acımız öldürülen kız evinin acısından daha fazla. Sizler yaptığınız haberlerle onu korkuttunuz. Bu haber her gün gazetelerde televizyonlarda. Bu kadar üzerine gitmeseydiniz. En azından babasını kurtarmak için ortaya çıkardı." Öte yandan Münevver Karabulut'un dayısı Hasan Hüseyin Akdoğan dün yeğeni Enver Karabulut ile birlikte Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelerek İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tekin Akdoğan'ı ziyaret etti. Dayı Akdoğan bir saat süren görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada zanlının anneannesinin yaptığı açıklamaları eleştirerek "Yaptıklarını haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Madem ki çocukları bir şey yapmadı, çıkarsın teslim etsinler" dedi.

KİMLİĞİ SAHTE ÇIKTI
İfade veren ağabey Levent Garipoğlu'nun, üzerindeki kimliğin sahte olduğu belirlendi. Levent Garipoğlu'nun, polislerin 'Neden sahte kimlik kullanıyorsun?' sorusuna, "Yaşım küçüktü, barlara girebilmek için bunu yaptım. Birkaç yıldır bu kimliği kullanıyorum" dediği öne sürüldü.

BUGÜN NELER OLDU