Ben anneme yapışığım!

Herkesin annesinin peşinden ayrılmadığını sandığını söyleyen Şebnem Schaeffer: Çok yanılıyorlar. Asıl ben anneme bağımlıyım. Ben onu brakırsam oda beni bırakır.

Mankenlikten sonra oyunculuğa adım atan Şebnem Schaeffer, 'Laf Aramızda' programında samimi açıklamalarda bulundu.* Tiyatroya başladığımda acaba tepki çeker miyim diye düşündüm. Ama tiyatronun bana çok faydası oldu, çünkü sahnede nasıl duracağımı biliyorum artık. Oyunculuğu çok sevdim, bundan sonra da devam etmek istiyorum. Tabii benimle ilgili kararı verecek olan insanların beni sahnede izlemesi gerekiyor.

* İki senedir Yalçın Menteş'le 'Eros Pansiyon' adlı oyunda durum komedisi yapıyoruz. Burada kendimi eğitmeye çalıştım. Ondan önce de dizilerde yer aldım. Dizilerde ilk başlarda bana dublaj yapıyorlardı, sonradan kendi sesimle oynadım. Yavaş yavaş kendimi eğittim.

* Afife Jale Ödülü'ne göz koyduğuma dair yazılar çıktı ama öyle bir şey yok. Daha yolun başındayım. Ama inşallah günün birinde o ödülü de alırım.

* Yeni bir sinema filminde Fikret Mualla'nın sevgilisini canlandırdım. Hatta Picasso'yu da Okan Bayülgen canlandırdı. Tam bir sanat filmi oldu. Can Gürzap'tan yeni bir tiyatro oyunu teklifi geldi. Can Gürzap'la kim oynamak istemez ki...

BEN İLGİ İSTİYORUM

* Kendim gibi bir çocuk yetiştirmek istemezdim. Bazı çocuklar kendi kendilerine büyür, bazıları da benim gibi ilgi ister. Çoğu insan annemin beni yalnız bırakmadığını sanıyor, oysa ben onu her gittiğim yerde yanımda istiyorum. Ben anneme yapışığım, ona bağımlıyım. Ben onu bırakırsam, o da beni bırakacak.

ÇOCUKLARIM MUTLAKA MÜSLÜMAN OLACAK

* Evleneceğim kişinin Müslüman olmaması benim için sorun olmaz. Yalnız çocuklarımın Müslüman olmasını kesinlikle isterim. Onun dışında dinin insanları ayırmaması lazım bence. Sonuçta iyi güvenilir, bana karşı şefkatli ve saygılı biri olsun yeter.

* Çok para harcayan biri değilim, cimri de değilim. Mesela arkadaşlarıma yemek ısmarlarım. Doğum günümde bile herkesin hesabını öderim.

BİZE ULAŞIN