Terk edilen koca dehşeti

Konya'da cezaevine girince terk edilen Şevket Özçelik, tahliye olduktan bir hafta sonra tartıştığı eşini ağır yaralayıp, intihar etti

Pazar 23.08.2009
ABONE OL
Oğlunu göstermediği gerekçesiyle tartıştığı eşini ağır yaraladıktan sonra kaçan adam, 3 saat süren ikna çabasının ardından intihar etti. Konya'da yaşanan olay, iddiaya göre şöyle gelişti: Cezaevinden 1 hafta önce tahliye olan Şevket Özçelik (30), eşinin kendisini terk ettiğini öğrendi. Seyyar satıcılık yapan Özçelik, önceki akşam 4 yaşındaki oğlunu görmek için evden kaçan eşi Fatma Özçelik'in (25) kaldığı baba evine gitti.

GENÇ KADIN YOĞUN BAKIMDA

Fatma Özçelik'in oğlunu babasına göstermek istememesi üzerine ikili arasında tartışma çıktı. Şevket Özçelik yanında taşıdığı tabanca ile eşine ateş ederek ağır yaraladı. Yaralı kadın Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alındı.

3 SAATLIK İKNA ÇABASI

Eşini vuran koca ise motosiklete binerek olay yerinden kaçtı. Polis ekipleri, izini sürdükleri Özçelik'i valilik binası önünde durdurmak istedi. Polisin "dur" ihtarını, "Bir kişi daha vuracağım" diye yanıtlayan Özçelik, silahını başına dayadı. Polisler genç adamı intihardan vazgeçirmek için iknaya çalıştı. Saat 02.00'den sabah 05.00'e kadar süren ikna çabalarına rağmen silahını bırakmayan Özçelik sonunda silahı şakağına dayadı ve tetiğe bastı. Ağır yaralanan Özçelik, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.