Borsa manipülasyonu yapacağıma ölürüm

Orhan Baba'ya şarkıları gibi damardan sordum; borsada münipülasyon yaptığı suçlamasını. Yanıtı içten: Başkasının ağlaması benim gülmemse, ölmeyi yeğlerim

İlk eşinizle Azize Hanımla görüşüyor musunuz? Müşterek bir evlat varsa ana baba elbette görüşür. En azından o ortak evladın meselelerinde. Bizimki de sadece öyle bir alaka artık.
Ailede en çok Sevim Ablanın (Emre) sözü geçermiş. "Orhan Baba kılıbık mı yoksa?" diyen de var! O kadar değil ama bizim oralarda "hanımından korkmayan kafirdir" derler (gülüşmeler). Kadına saygı sevgi aile düzenine olan saygı sevgiden kaynaklanan bir düşünce, bir görüş.
'Torun evlattan ziyade' de derler. Gerçekten de torun sevgisi acayip bir şey. By-pass olurken yanıma doktor gelip, "vakit geldi narkozu veriyorlar" dedi. Besmeleyi çektim. O uyuşma sırasında gözümün önüne ilk gelen resim torunum oldu. Onun varlığı bana güç verdi.
Kimdi o doktor abi? Doktor Bruce Latel.
Nerede olmuştun ameliyatı? Cleveland'da
'Rabbim Clevelant' mı demişti? (gülerek) Buradaki teşhisi orada da değerlendirelim diye gittik. Aynı sonuç olunca hemen yatırdılar. Kendi gönlümü kıra kıra kalbimden oluyordum az daha.
Borsa davası var. Ağır cezalık bir dava hem de. Nedir bu işin faslı? Bu konuyu sormasan daha iyi Savaşım.
O zaman çanak söyleşi yapıyor derler. Sana da bana da yakışmaz ağam. Dava devam ederken konuşmak doğru değil. Ama şu kadarını söyleyeyim. Suç oluşturmayan bir yapı var. İddianamede yer aldık sadece. Karar elbette yüce yargının, hâkimlerimizin...
Manipülasyon yaptığın iddiası da var Orhan Abi? Manipülasyon ki -anlamını sonradan öğrendim- başkasının ağlaması üzerine benim gülmemse, böyle bir ortamsa, bunu yaşayacağıma ölmeyi yeğlerim. Kimsenin gözyaşı üzerine gülmek istemem. Allah korusun.

BİZE ULAŞIN