Şairler İlhan Berk'i yalnız bırakmayacak

Gümüşlük Akademisi, 26-28 Ağustos tarihleri arasında İlhan Berk'i bir "şiir otobüsü" eşliğinde ilk ölüm yıldönümünde anacak

GÜMÜŞLÜK Akademisi, İlhan Berk dostlarını, şairin birinci ölüm yıldönümü nedeniyle bir 'şiirli otobüs' eşliğinde, pek çok şairin katılımı ile düzenlenen buluşmaya çağırdı. Etkinlik, şairin de yaşadığı Bodrum kentinde, anısının yaşatılmasına katkıda bulunmak ve Berk şiiri üzerine yapılacak sempozyum ve ardından basılacak kitap ile, Berk'in edebiyata armağanını daha iyi anlamak gibi amaçlarla ortaya konulacak. 26-28 Ağustos arasında Gümüşlük Akademisi'nde yapılacak İlhan Berk buluşması, beraberinde şairin dizelerinden esinlenilmiş bir fotoğraf yarışması ile bunu izleyen bir sergiyi de getirmiş olacak.

YALOVA, ALSANCAK, BODRUM...

Yalova'da Ece Ayhan'ın mezarını ziyaret, İlhan Berk tişörtleri ve şiirli pankartlar ile Alsancak'ta yürüyüş, Can Yücel Sokağı'nda İlhan Berk anması ve Berk'in mezarını şairlerin ziyareti gibi pek çok detayla perçinlenen buluşmada Berk'e doğru Bodrum'a giden şairler, getirdikleri armağanları da ozanın mezarına bırakacaklar. Etkinlikte ayrıca, Zerrin Ulusman'da şairin ressam yönüyle ilgili 'İlhan Berk'in parmakları' adlı bir görsel sunum gerçekleştirecek.

Bilgi: (0252) 394 43 01
BİZE ULAŞIN