Direklerarası ruhunu Feshane yaşatıyor

Eski Ramazan akşamlarının vazgeçilmez adresi Direklerarası, şimdilerde Feshane'de hayat buluyor. Yeni nesil, geçmişin eğlence anlayışını tanıma şansını yakalıyor

Direklerarası eğlencelerini günümüzde yaşatan Feshane etkinlikleri bu Ramazan'da da yine cıvıl cıvıl... Ramazan ruhu, Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nin renkli programlarıyla bir başka güzel yaşanıyor. "Kandiller Yanarken 2009 Ramazan Etkinlikleri" nde, Ramazan sohbetleri, konser ve tiyatrolar, mehteran konserleri, sema gösterileri, geleneksel temaşa sanatları (Karagöz-Hacivat, meddah, Kavuklu-Pişekar), ayrıca ip cambazı, davulcu, orta oyunu, illüzyonist -jonglör gösterileri ve hediyeli yarışmalar düzenleniyor. Ramazan'ın her gecesini bir başka manevi atmosfere dönüştüren etkinlikte her akşam sürpriz sanatçılar sahne alıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Feshane bahçesinde ve Feshane-Sütlüce arasında kurulan Tarihi Galata Köprüsü üzerindeki stantlarda, pamuk helva, şerbet, közde Türk kahvesi, mısır, elma şekeri, Osmanlı macunları gibi birçok eşsiz lezzet bir arada sunuluyor.

GÜVENLİK TAM

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesindeki zabıtalar 33 gün boyunca Feshane'ye gelen vatandaşların güvenliğini ve mekan genel denetimlerini sağlayacak. Ramazan ayı boyunca kapılarda bulunan x-ray cihazından geçecek olan 1 milyonuncu ve 2 milyoncu kişiye, sürpriz hediyeler de verilecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan boyunca, Üsküdar ve Eminönü vapur iskelelerinden karşılıklı seferlerle Feshane'ye ulaşım sağlanıyor. Ramazan sonuna kadar Feshane'deki tüm etkinlikler ise ücretsiz.

BİZE ULAŞIN