Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Salı 25.08.2009 07:07
Güncelleme: Salı 25.08.2009 10:04
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Doğu Karadeniz Kıyıları ile Edirne, Kırklareli, Zonguldak, Bolu, Düzce ve Ardahan çevrelerinde sağanak yağış geçişlerinin görüleceği, diğer bölgelerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu bölgelerimizde 1 ila 3 derece artacak, güney bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile doğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege'de kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Edirne, Kırklareli, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya ve Kocaeli ile İstanbul'un Anadolu Yakası kısa süreli sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Afyon, Kütahya, Uşak ve Denizli çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Zonguldak, Bolu ve Düzce çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...