Hortum mağduru adada Barack Obama rüzgârı

Göreve geldiğinden beri ilk kez ailesiyle tatile çıkan ABD Başkanı, Bill Hortumu'yla sarsılan Massachusetts Adası'ndaki Martha'nın Üzüm Bağı'nı tercih etti

ABD Başkanı Barack Obama, tatil tercihini Massachusetts Adası'nda bulunan ve Clinton ailesinin kaçamak tatil beldesi olarak anılan Martha'nın Üzüm Bağı'ndan yana kullandı. Atlantik Denizi'ni esip süpüren Bill Hortumu'ndan yeni çıkan ünlü adaya yerleşen Obama ailesi, 15 bin kişinin yaşadığı adada bu kez meltem estirdi. Air Force One helikopteriyle pazar günü adaya uçan Obama, Washington'daki son açıklamasında şöyle konuştu: "Bol bol golf oynayacağım kesin, belki biraz da yüzerim." Bu sözleri üzerine, Obama'nın ünlü Amerikalı siyahi golf oyuncusu Tiger Woods ile adadaki Farm Neck isimli golf kulübünde oynayacağı dedikoduları yayıldı. Adada evi bulunan Amerikalı siyahi yönetmen Spike Lee ise Obama'yı golf sahasında görmeyi umduğunu söyledi. Obama'nın tatil boyunca resmi ziyaret yapmayacağı duyuruldu. Basın mensuplarından ABD Başkanı'nın 8 yaşındaki kızı Sasha ve 11 yaşındaki kızı Malia'nın rahatsız edilmemesi de istendi.

OBAMARİTA KOKTEYLİ

Martha'nın Üzüm Bağı'nda ilk kez tatil yapan Obamalar, ada merkezine 35 kilometre uzaklıktaki 35 bin ABD doları değerinde; özel plajı, golf sahası ve atları bulunan bir malikaneye yerleşti. Adalılar, havaalanından kalacağı malikaneye uzanan yol üzerinde "Aloha Obama Ailesi", "Umut, Obama" yazılı pankartlar asarken, adada bir anda Obama ticareti doğdu. Obama tişörtleri, çörekleri, dondurmaları, posterleri vitrinleri süsledi. Kafeler ve restoranlarda "Obamarita" kokteylleri hazırlandı. Tatilin tam 10 gün sürmesi planlanıyor. ABD Dışişleri Bakanı Hillary ile eşi Bill Clinton'ın sıkça ziyaret ettiği ünlü tatil beldesi, Amerikalı sunucu Oprah Winfrey, hip-hop şarkıcısı çift Beyonce ve Jay-Z, Brezilyalı futbol oyuncusu Pele gibi zengin ünlülerin de uğrak yeri olarak biliniyor.

BİZE ULAŞIN