Yeni sezonda komedi de var, aksiyon filmleri de...

Yeni sinema sezonunda gösterime girecek olan Türk filmlerinden bazıları ise şöyle:
ÇINGIRAKLI TOP:
Yönetmen Egemen Ertürk'ün ilk filmi olan yapım, görme engelli bir takıma antrenör olan eski bir futbolcunun öyküsünü anlatıyor. 18 Eylül'de gösterime girecek.
SONSUZ: Cemal Şan'ın yönettiği ve üç kanser hastasının hikâyesini işleyen filmin çekimleri tamamlandı. 18 Eylül'de seyirciyle buluşacak.
11'E 10 KALA: Tutkulu bir koleksiyoncu olan Mithat Bey'in binasının yıkım kararı alınması nedeniyle koleksiyonları uğruna verdiği savaşı anlatıyor.
NEFES: Güneydoğu'da Irak sınırına yakın bir bölgede bulunan ve Karabal Tepesindeki bir röle istasyonunu korumak üzere görevlendirilen, bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin öyküsü...
ÇILGIN
TÜRKLER:
"Maskeli Beşler" filminin yazar ve yönetmeni Murat Aslan'ın imzasını taşıyan komedi film, 27 Kasım'da izleyici karşısına çıkacak.
YAHŞİ BATI: Osmanlı padişahı tarafından Amerika'ya gönderilen iki hafiyenin başlarına gelen olayların anlatıldığı Western komedide başrol Cem Yılmaz'ın...
EJDER KAPANI: Polisiye-gerilim tarzındaki filmde, Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu oynuyor. KARANLIKTAKİLER: Çağan Irmak'ın yönettiği filmin senaryosu da Irmak'ın imzasını taşıyor.
NEŞELİ HAYAT: Yılmaz Erdoğan, yazıp yönettiği filmde başrolü Büşra Pekin ile paylaşıyor. Film, yaşamını güzelleştirmek için çaba sarf eden Rıza'nın yaşadıklarını konu alıyor.
BÜŞRA: Usta çizer Bahadır Boysal'ın aynı adlı çizgi kahramanının sinema uyarlaması.

BİZE ULAŞIN