Ailesine 'geç gelin' deyip cinayet işledi

Ataşehir'de arkadaşını boğup kredi kartından para çeken kadının cinayetten önce eşine ve kızına "Akşam eve geç gelin" diye talimat verdiği ortaya çıktı

Ataşehir Atatürk Mahallesi Turkuvaz Blokları'nda yaşayan Nuray Çetinkaya'nın evinde, bir bankanın bilgi işlem bölümünde çalışan 42 yaşındaki arkadaşı Nazan Sezer'in cesedi bulundu. Çetinkaya'nın eşi ve kızının ifadelerine göre olay şöyle gelişti: Yaklaşık 1.5 yıl önce genel müdürlüğünü yaptığı şirketten adı yolsuzluğa karıştığı gerekçesiyle atılan Nuray Çetinkaya, daha sonra seminer verdiği bir bankanın bilgi işlem bölümünde çalışan Nazan Sezer ile arkadaş oldu. Sezer cumartesi akşam Çetinkaya'nın evine gitti. Aynı gün kızı İpek'i arayarak "Bugün eve geç gel. Bir arkadaşına git" diyen Çetinkaya, reklamcı eşi Ali Çetinkaya'yı da arayarak "Eve geç gel. İftarı dışarıda yap" dedi. Çetinkaya, kamera kayıtlarına göre saat 17.37'de apartmana giren arkadaşının ağzını eterli bezle kapatıp, bayılttı. Daha sonra başına poşet geçirerek boğdu. Çetinkaya daha sonra kurbanının cesedini, evde duvar dibine koyup üstünü tahta ve bezlerle örttükten sonra odanın kapısını kilitledi. Zanlı, kurbanının kredi kartı ile internette 300 TL'lik alışveriş yapıp, kendi hesabına da 300 TL aktardı. Pazar gününü Çetinkaya'nın eşi ve kızı çalışma odasındaki cesetten habersiz geçirdi. Önceki gün Çetinkaya'nın kızı, kilitli olan çalışma odasının kapısını başka bir odanın anahtarı ile açarak içeriye girdi ve cesetle karşılaştı. Genç kız durumu babasına iletince Ali Çetinkaya durumu polise bildirdi.

'KAZA SONUCU OLDU'
Polis, Nuray Çetinkaya'yı bir arkadaşının evinde yakaladı. Çetinkaya'nın fadesinde "Kaza sonucu oldu. Borç para istedi. Tartıştık" dediği öğrenildi. Polis, Çetinkaya'nın eşini de gözaltına aldı. Nuray Çetinkaya'nın işten atıldıktan sonra maddi sıkıntı yaşadığı, ailenin kızlarını okuldan almak zorunda kaldıkları öğrenildi. Adliyeye sevk edilen çift tutuklanırken, kızları ise serbest bırakıldı. Mahkeme, Nuray Çetinkaya'nın akli dengesinin yerinde olup olmadığının anlaşılması için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden rapor alınmasına karar verdi.

BİZE ULAŞIN