Tır ile minibüs çarpıştı: 4 ölü

Sivas'ın Kangal ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.

Ergün Tuncer'in (44) kullandığı 23 FU 394 plakalı tır ile karşı yönden gelen tarım işçilerini taşıyan Akıl Arslan'ın (47) kullandığı 63 PL 970 plakalı minibüsün Sivas-Malatya karayolu Tahtalı köyü yakınlarında çarpıştığı kazada ölenlerin, minibüs sürücüsü Akıl Arslan, minibüs yolcularından Emine Arslan (19), Derya Arslan ve Mehmet Ali Arslan (6) olduğu belirlendi.

Akıl Arslan, Emine Arslan ve Derya Arslan'ın olay yerinde, Mehmet Ali Arslan'ın ise ambulansla Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılırken yolda hayatını kaybettiği belirtildi.

Mehmet Ali Arslan'ın cesedinin CÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna, diğer 3 kişinin cesedinin ise Kangal Sabancı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığı öğrenildi.

Yaralıların, tır sürücüsü Ergün Tuncer ile minibüste bulunan yolculardan Serkan Arslan (8), Ömer Faruk Arslan (9), Veysel Arslan (10), Murat Arslan (18), Sevim Arslan (20), Emrah Arslan (15), Buket Arslan (12) ve Zeliha Arslan (53) olduğu belirtildi. Yaralılardan bazılarının sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu kaydedildi.

Arslan ailesinin Karadeniz bölgesindeki bazı illerde fındık işçisi olarak çalıştığı ve memleketleri Şanlıurfa'ya dönmek üzere yola çıktıkları öğrenildi.

Sivas Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, hastaneye gelerek yaralıları ziyaret etti. Yaralılara şifa dileyen Seyhan, trafik sorunun çözümünde herkese önemli görevler düştüğünü söyledi.

Sürücülere uykusuz araç kullanmamalarını, yolculuk esnasında dinlenmelerini öneren Seyhan, bir daha bu tür kazaların yaşanmamasını diledi.

Bu arada bu kaza, son yıllarda Sivas-Malatya kara yolunun Kangal ilçesi sınırlarında yaşanan üçüncü büyük trafik kazası oldu. İlçeye bağlı Alacahan beldesi Abdalboğan mevkisinde 6 Ağustos 2007'de kamyon ile fındık işçilerini taşıyan minibüsün çarpışması sonucu 24 kişi yaşamını yitirmişti, kazadan sağ kurtulan olmamıştı.

Yine 15 Ekim 2006'da Sivas-Malatya kara yolunda Kangal Köpeği Üretme Çiftliği yakınlarında 2 yolcu otobüsü ile bir kamyonun karıştığı kazada 13 kişi ölmüş, 25 kişi yaralanmıştı.

BİZE ULAŞIN