Aydınlıların "09.09.2009" heyecanı

Aydınlılar'ın merakla beklediği, 09.09.2009'da sanatçı Ferhat Göçer konser verecek.

Trafik plakası sıralamasında 9. sırada yer alan ve ''09'' simgesini, dokuzuncu ay ve 2009 ile pekiştirmek isteyen Aydın Belediyesinin, bu tarih ve öncesinde yapacağı etkinlikler belli oldu.

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 7 Eylül 2009 tarihinde yapmak istedikleri bir organizasyonu, bu yıl 6-9 Eylül'de başlatacaklarını, etkinliklerin 09.09.2009'da Ferhat Göçer konseriyle son bulacağını bildirdi.

Aydın'ın kurtuluş günü olan 7 Eylül ile 9 Eylüldeki coşkuyu pekiştireceklerini söyleyen Çerçioğlu, etkinlikler kapsamında kentin çeşitli noktalarında eğlence, kültür faaliyetleri, toplu nikah ve sünnet törenleri, halk konserleri düzenleneceğini söyledi.

Çerçioğlu, geçen yıl 7 Eylülün Ramazan ayına denk gelmesinden dolayı festivalin ''Ramazan Şenlikleri'' adı altında düzenlendiğini, bu yıl belediye olarak kurtuluş bayramı ve ramazan şenlikleri kapsamında daha farklı etkinlikler yapılacağını bildirdi.

09.09.09'DA AYDIN'IN TANITIMI

Özlem Çerçioğlu, 9 Eylül 2009 tarihini Aydın'ın tanıtımı için bir fırsat olarak değerlendirdi.

Türkiye'de trafik plakası sıralamasında Aydın'ın 9. il olduğunu, kenti anımsatan ''09'' rakamının bin yılda bir kez tarih sayfalarında yan yana geldiğini ifade eden Çerçioğlu, etkinliklere Koçarlılı iş adamı Murat Küçükoğlu'nun da destek olmasından dolayı kendisine teşekkür ettiğini dile getirdi.

İş adamı Murat Küçükoğlu da kendisinin bu güzel etkinliklere çeşitli sanatçıların katılımını sağlayarak desteklemekten mutlu olacağını söyledi.

Aydın'ın tanıtımı için elinden geleni yaptığını söyleyen Küçükoğlu, etkinlikler kapsamında sürpriz sanatçıları Aydın'a getireceğini kaydetti.

BİZE ULAŞIN