Cesedi, 62 metre derinde bulundu

Üç günden bu yana kayıp olan işadamı Fahri Aydın'ın cesedi Torul baraj gölünde otomobilinin içine sıkışmış halde bulundu

Pazar gününden beri kayıp olan AK Parti Gümüşhane İl Yönetim Kurulu üyesi işadamı Fahri Aydın'ın cesedi Torul baraj gölünde 62 metre derinlikte bulundu. İstanbul'da bir yakınının cenazesine katıldıktan sonra Gümüşhane'ye dönmek üzere yola çıkan işadamı Aydın, akşam saatlerinde ailesini arayıp çok az bir yolunun kaldığını söyledi. Ailesinin daha sonra ulaşamadığı Aydın'dan bir daha haber alınamadı. Ailenin ihbarı üzerine arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Aydın'ın kullandığı otomobilin, Torul baraj gölüne yuvarlandığının belirlenmesi üzerine çalışmalar burada yoğunlaştırıldı. Rize'de profesyonel dalgıçlık yapan Rıza Birkan, 1 saat 45 dakika süren arama çalışmaları sonucu Aydın'ın cesedini aracı içinde buldu.

AKUT DA BÖLGEDE

Aydın'ı sıkıştığı için bulunduğu yerden çıkaramayan dalgıç, yüzeye çıkıp durumu jandarmaya bildirdi. Çalışmalara 5 kişilik AKUT ekibi de katıldı. İşadamının cesedinin ve içinde bulunduğu otomobilin İstanbul ve Samsun'dan getirilen balon yardımıyla bugün çıkarılması bekleniyor.
BİZE ULAŞIN