Çorlu'da domuz gribi şüphesi

Çorlu'da 19 yaşındaki bir üniversite öğrencisi yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurdu. Genç erkek, domuz gribi şüphesiyle incelemeye alındı.

Malta'da yaşayan ve bir süre önce Amerika'da staj yapan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi G.T., babası ile birlikte Çorlu Devlet Hastanesi'ne gelerek yüksek ateş şikayetiyle acil servise müracaatta bulundu.

Hastanın yüksek ateşli olması ve Malta'da bir süre önce yüksek ateş nedeniyle tedavi gördüğünü söylenmesi üzerine doktorlar domuz gribi şüphesiyle hastanın tetkiklerine başladı. Çorlu Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde bulunan doktor, hemşire, sağlık memuru, güvenlik görevlisi ve diğer çalışanlar domuz gribine karşı maskeli önlem aldı.

Hastane personeli birbirlerine maske takarak olası domuz gribinin önüne geçmek isterken hastaneye gelen diğer hastalar hiçbir tedbir almadan acil servise girip çıkmayı sürdürdü. Acil Servis koridorlarında hastane personeli maske ile dolaşırken, diğer hastalar ile hasta yakınlarının hiçbir önlem almadan dolaşmaya devam etmesi dikkat çekti.

Çekim yapan basın mensuplarının da maske takarak domuz gribine karşı önlem almaya çalıştıkları gözlendi.
BİZE ULAŞIN