Havalar ısınacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) ve Ordu ile öğle saatlerinden sonra Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Van, Bitlis ve Iğdır çevrelerinde kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Güney bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR: Genel olarak kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege'de kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Genellikle parçalı, doğu kesimleri çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) ve Ordu ile öğle saatlerinden sonra Artvin çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Doğusu parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan, Ağrı, Van, Bitlis ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, batı kesimleri parçalı ve az bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN