'İntihar için aldığım eterle öldürdüm'

Ataşehir'de arkadaşı Nalan Sezer'i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Nuray Çetinkaya, "İntihar etmek için aldığım eterle Nalan'ı bayıltıp kredi kartıyla borçlarımı ödeyecektim. Öldürmek gibi bir niyetim yoktu" dedi

İstanbul Ataşehir'de bankacı arkadaşı Nalan Sezer'i eterle bayılttıktan sonra başına poşet geçirip boğarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderilen Nuray Çetinkaya, poliste susma hakkını kullansa da, çıkarıldığı mahkemede cinayetle ilgili tüm detayları anlattı. Reklamcı eşi Ali Çetinkaya da, olay yerinde bulunan üçüncü bir kişiye ait kan nedeniyle tedbir olarak tutuklanan Nuray Çetinkaya, mahkemede arkadaşını planlayarak öldürmediğini söyledi. Sezer ile 3 ay önce tanıştıklarını belirten Çetinkaya, cinayeti neden ve nasıl işlediğini şöyle anlattı:

'YARDIM SÖZÜ VERMİŞTİ'
"Sultanahmet Köftecisi'nden yüklü miktarda alacağım vardı. Nalan bana yardım edeceğini söylemişti. Tatildeyken beni arayıp cumartesi bana geleceğini söyledi. Yemekten sonra sohbet ederken, alacağım ile ilgili konuda bana yardım etmeyeceğini söyledi. Buna çok sinirlendim ve tartışmaya başladık. Yaşadığım maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiriyordum. İntihar etmeyi düşünüyordum. O anda daha önceden internetten intihar etmek için aldığım eter aklıma geldi. Nalan'ı eterle bayıltıp, kredi kartını alarak borçlarımı ödemeyi düşündüm. Eteri Nalan'a koklattım. Bir anda yere düştü ve yüzü şişip kızarmaya başladı. Ağzından da köpükler geldi. Korktum ve ne yapacağımı şaşırdım. Bir ara balkona gidip hava aldım. Salona gelip Nalan'ı kontrol ettiğimde ölmüş olduğunu anladım."

CİNAYET SONRASI SPOR

Sezer'in öldükten sonra yüzü çok korkunç göründüğü için başına poşet geçirdiğini, durumu eşine nasıl anlatacağını ve cesetten nasıl kurtulacağını bilemediği için sürükleyerek çalışma odasına götürdüğünü anlatan Çetinkaya, "Cesedi bir pikenin üzerine koyup taşırken, kol ve ayakları engel olduğu için bağladım. Olay sonrasında hiçbir şey olmamış gibi gündelik yaşantıma devam ettim. Nalan'ın kredi kartıyla marketten iki kez sipariş istedim. Sabah sporumu yaptım, gün içinde de iş görüşmelerime gerçekleştirdim. Odanın kapısı kitliydi. Ama diğer odanın anahtarlarının bu kapıyı açtığını bilmiyordum. Eşim arayınca cesedin bulunduğunu öğrendim" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN