Sahte parfüm yapıp satan çeteye suçüstü

Merdivenaltı imalathanelerde sahte parfüm üretip satan çete yakalandı. Çetenin 2 dolara ürettiği ürünü 'indirimli ürün' diye 20 dolara piyasaya sürdüğü öğrenildi

İstanbul'da üç ayrı adrese yapılan baskınlarda, mağazalarda fırsat ürünü ya da indirimli ürün diye piyasaya sahte parfüm süren 5 kişi suçüstü yakalandı. Bir ihbarı değerlendiren İstanbul Mali Şube Müdürlüğü Sahtecilik Bürosu Ekipleri, bir sahtecilik şebekesinin insan sağlığı için ciddi tehlike saçan sahte parfümleri fırsat ürünü diye piyasaya sürdüğünü belirledi. İstanbul İkitelli Organize Sanayi Sitesi'nde bir depoya yapılan baskında sahte parfüm imalathanesi ele geçirildi. İmalathanenin son derece sağlıksız ve kötü şartlarda olması polisleri bile şaşkına çevirdi.

İKİ KARDEŞ GÖZALTINDA
Şebeke elemanlarının, imalathanelerde ürettikleri sahte parfümleri Fatih'te açtıkları bir parfümeri dükkanında da pazarladıkları belirlendi. Mağazaya yapılan baskınlarda bir çok ünlü parfümün sahteleri ele geçirildi. Düzenlenen operasyonlarda, sahte parfüm imal ederek piyasaya süren iki kardeş Cuma S., Sedat S. ve Salim O. ile bunlara yardımda bulunan 2 kişi gözaltına alındı. Parfüm sahtecilerinin merdiven altı imalathanelerde 2 dolara imal ettikleri sahte parfümleri gerçek ve indirimli ürün diye 20 dolardan piyasaya sürdükleri belirlendi.

KALICI HASAR YARATIYOR

Sahte parfümlerin, insan cildinde ve gözünde ciddi tahrişlere yol açtığı bununla kalmayıp karaciğer ve böbreklerde de kalıcı zararlara neden olduğu belirlendi. Polis yetkilileri, sahte parfümün içerisinde bulunan hortumun kalın ve şeffaf olmadığı, dış ambalajının da mutlaka asimetrik hatalar bulunduğunu belirtti. Sahte parfümleri imal ederek piyasaya süren Cuma S. Sedat S. ve Salim O. yargılanmak üzere adliyeye sevk edilirken yardım yataklıkta bulunan diğer iki kişi polis sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

BİZE ULAŞIN