TCDD Genel Müdürü Karaman: Üzücü bir kaza yaşadık

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 27.08.2009 22:24 ABONE OL
TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Bilecik'in Bozüyük ilçesindeki tren kazasıyla ilgili olarak, 5 vatandaşın ölümüyle sonuçlanan üzücü bir kaza yaşadıklarını söyledi.

Karaman, Bilecik Valisi Musa Çolak ile birlikte olay yerinde incelemelerde bulundu.

Karaman, daha sonra yaptığı açıklamada, ''hemzemin geçidi olmayan bir yerde iş makinesinin karşıdan karşıya illegal olarak geçmek istemesi üzerine 5 kişinin öldüğünü'' söyledi.

Kaza sonrası tüm ekiplerin en kısa sürede olay yerine ulaştığını ifade eden Karaman, şöyle konuştu:
''Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Tren hemen durması mümkün olmayan bir araç. Burası da virajlı bir bölge. Trenin önünü görmesi de mümkün değil. Böyle bir olay hepimizi üzdü. Bir daha böyle bir olayın olmamasını temenni ediyorum. Bölgede kara yolu ve demir yolu çalışmaları var. Burada çalışanlar çok dikkatli olmak zorunda. 5 vatandaşın ölümüyle sonuçlanan üzücü bir kaza yaşadık.''

Karaman ve Çolak daha sonra Bilecik'e hareket etti.

KAZADA ÖLENLERDEN 4'Ü İLE YARALILARIN KİMLİKLERİ

Kazada ölen bir kadının kimlik tespit çalışmaları sürerken, ölen 4 kişinin kimlikleri şöyle:
Murat Kürşat Yeşiltan (14), Derviş Yavuz Tekin (24), Turgay Yılmazbaş (21) ve Mehmet Öztürk (53).

Yaralanan 21 kişinin ise isimleri şöyle:
Önder Dinçer, Ersay Demir, Mehmet Sait Yılmaz, Fatih Deniz Tekin, İsmet Ulusoy, Larin Topçu, Mehmet Çolak, Erol Altıntaş, Egemen Gürsel, Aras Çınaralp, Esra Yüzer, Yusuf Mermer, Mehpare Güler, Ceren Güler, Ceyda Güler, Bahtiyar Kahveci, Ali Saltan, Ayşe Gülşah Kayahan, Ersin Akşahin, İsmail Hak ve Hacı Mehmet Avşaroğlu.

BUGÜN NELER OLDU