Fırınlara ramazan denetimi

Adana'da yurttan kaçan 15 yaşındaki bir kız, aralarında oyuncak bebeğin de bulunduğu bazı eşyaları çalarken yakalandı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 27.08.2009 15:00 ABONE OL
Ataşehir Belediyesi sağlık, zabıta ve veteriner müdürlüğü ekipleri, fırın ve pastanelerde sağlık ve etiket denetimi yaptı. Ruhsat süresi dolan 3 iş yerine uyarı yapan ekipler, uygun gramajda üretim yapmayan iş yerleri hakkında da yasal işlem yaptı.

Ataşehir Belediyesi Sağlık Müdür Vekili Gamze Akkuş İlgezdi, Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya ile Veteriner Müdürü Necati Bozkurt'un da katıldığı denetimlerde ilçe de bulunan fırın ve pastanelerde gıda,sağlık ve ruhsat denetimi gerçekleştirildi. 5 işyerinde yapılan denetimlerde ruhsat süresi dolan 3 işyerine ruhsatını yenilemesi için uyarı yapılırken, gramaj ve etikete uygun üretim ve satış yapmayan işyerleri hakkında da tutanak tanzim edildi. Pastanelerde sağlık yönünden belirlenen eksiklikler konusunda da gerekli uyarılar yapıldı.

Sağlık Müdürvekili Gamze Akkuş İlgezdi, ilçe sınırları içinde sağlık yönünden denetimlerin aralıksız yapılacağını belirtti. İlgezdi, özellikle üretilen gıda maddelerinin kullanım sürelerine uyulmasını istedi. Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya da, ilçe sınırları içinde denetimlerin aralıksız süreceğini vurguladı. Veteriner Müdürü Necati Bozkurt ise, Ataşehir'de et ve etli ürünlerin kullanım sürelerine ilişkin denetimlerin yapıldığını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU