5 torba çimentoya aldı, 5 kurşun sıktı

Kudbettin Taysı, 18 yaşından küçük Esra'yla, nikâh memuruna 5 torba çimento verip evlendi. Dayak yüzünden boşanmak isteyen genç kadın, kocasından 5 kurşun yedi

İstanbul'da tüyler ürpertici bir cinayet olayı yaşandı. Esra Taysı isimli genç kızın kâbusu 17 yaşında, Kudbettin Taysı'yla evlendirilince başladı... Eşinin imam nikâhıyla birlikte yaşadığı bir başka kadından 5 çocuğu olduğunu öğrendi. Kocasından şiddet gördüğü için ailesine sığınıyor ama her seferinde geri gönderiliyordu. Yakacık Polis Karakolu'na defalarca şikâyette bulunduysa da sonuç alamadı. .

OĞULLARINI DA ALIP KAÇTI

Kocasının dolandırıcılık, tefecilik gibi pek çok kirli işe bulaştığını öğrenen Esra Taysı, üç ay önce Ümraniye'de oturan akrabasına bir mektup vererek yardım istedi. Taysı, mektupta, "Evlendirildiğimde 18 yaşından küçüktüm. Nikâh memuruna beş torba çimento rüşvet vererek nikâhımı kıydılar. Sonra hep dayak yedim. Hatta eşimin diğer karısı beni maşayla dövdü" yazmıştı. Ardından, kadın sığınma evine müracaat etti. Ancak çocuklarıyla birlikte kabul edilmedi. Eve dönmeye cesaret edemediği için Erzurum'a gidip çalıştı. Sonra İstanbul'daki babasına telefon eden Esra Taysı, boşanmak istediğini söyledi. Babası bunu kabul edince Esra, martta boşanma davası açtı. Ancak, 'ailesi zarar görmesin' diye, dava bitene kadar kocasının yanında kalmayı kabul etti. Kudbettin Taysı, 17 Ağustos'ta, akrabalarını arayarak Esra'nın evde hasta yattığını, anne-babasının gidip bakması gerektiğini söyledi. Baba Musa Şahin eve gittiğinde, kapıyı açan olmadı. Çilingir yardımıyla içeri girdiğinde kızının cesediyle karşılaştı. Esra, kocasının silahından çıkan 5 kurşunla öldürülmüştü. Kudbettin Taysı'nın da oğulları Doğan ve Doğukan'ı da alıp kayıplara karıştığı ortaya çıktı.

BİZE ULAŞIN