Hırsızları yakalayan iki Türk gence ödül

Londra'da, Türk kasiyerin yardımına koşup bıçaklı soyguncuyu yakalayan Kahramanmaraşlı iki gence, gösterdikleri cesaret nedeniyle mahkeme kararıyla 1500 sterlin para ödülü verilecek

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 28.08.2009 ABONE OL
İngiltre'nin başkenti Londra'da, bir Türk'ün işlettiği marketi bıçak tehdidiyle soymak isteyen 2 soyguncudan birini yakalayıp polise teslim eden Kahramanmaraşlı iki genç kahraman ilan edildi. Gençlere, bin 500 sterlin (3 bin 750 lira) para ödülü verilecek. Kuzey Londra'nın Islington bölgesinde, 1 Ağustos günü meydana gelen olayda, Essex Supermarket'in kapısından koşarak giren bıçaklı 2 soyguncu, kasadaki Mehmet Buluş'u tehdit ederek paraları istedi. Buluş'un, "İstediğinizi alın" sözü üzerine, yüzlerinde maske olmayan ama başlarında kapişon olan soyguncular bıçak zoruyla kasayı açtırdı. Bu arada Mehmet Buluş, zaman kazanmak için bozuk paraları yavaş yavaş soygunculara vermeye başladı. Arkadaşının tek başına paraları aldığını gören diğer soyguncu da, kendisine de para vermesi için Türk kasiyere içki şişesi savurdu. Bunlar yaşanırken, marketin karşısındaki Essex Kebap Salonu'nda kebap almak için bekleyen Mehmet Aygün soyguncuları gördü ve kebapçıda çalışan Dündar Gözcü ile birlikte Buluş'un yardımına koştu.

TATİLDEKİ DAHA BİLMİYOR
İki soyguncudan biri kaçmayı başarırken, diğer soyguncu iki Türk genç tarafından yakalandı ve bıçağıyla birlikte polise teslim edildi. Olayı araştıran dedektif Steve Acott da, "Türkler, canları pahasına yardıma geldiler. Bugünlerde hiç kimse bir başkası için böyle bir yardım yapmaz" dedi. Bir ofiste gece kontrolcüsü olarak görev yapan Mehmet Aygün ve Gözcü bin 500 sterlin alacak. Mahkeme tarafından alınan ödül kararı, Mehmet Aygün'e bildirildi. Ancak, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde yaz tatilinde olan Dündar Gözcü'nün henüz bu gelişmeden haberi yok.

BUGÜN NELER OLDU