Memduh Ün listesini açıkladı

Usta yönetmen Memduh Ün, 'beğendiği' kadın oyuncuları Yeşilçam'ın starları arasından seçti; yenilerden isim vermedi.

Türk Sineması'na 60 yılını veren usta yönetmen Memduh Ün, en beğendiği oyuncular arasında; hayat arkadaşı Fatma Girik'le birlikte Hülya Koçyiğit ve Türkan Şoray'ı saydı.televizyongazetesi.com'un haberine göre; "Üç tane iyi oyuncu var" diyen Ün, aynı dönemin yıldızı Filiz Akın'la ilgili de şu yorumu yaptı: "Onu ben buldum. Ben getirdim İstanbul'a ama birinci filminde çok acemiydi. Bir daha çalışmadığım için fazla bir şey söyleyemiyorum."

KEMAL SUNAL İYİYDİ

NTV'de 'Gece Gündüz' programına konuk olan Memduh Ün, erkek oyuncular arasında en çok Kemal Sunal'ı beğendiğini söyledi, 'beğenmediklerini' de şöyle anlattı:

"Sinemaya tabii çok büyük katkıları olmuş insanlar var ama onlar öyle çok iyi oyuncu değil. Ne Ayhan Işık, ne Cüneyt Arkın değil! Ayhan Işık'ı iyi kullandığınız zaman 10 numara sonuç alırsınız. Zımba gibi bir adam..." Bugüne dek 75 film çeken, 121 filmde yapımcılık yapan ve 33 filmin de senaryosunu yazan 90'lık yönetmen; hayat arkadaşı Fatma Girik'le sinemadaki ilişkisini ise şöyle özetledi: "O oyuncu, ben yönetmenim... O kadar!"

BİZE ULAŞIN