Havalar nasıl olacak?-HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; ilk saatlerde İskenderun, Öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu'nun kuzeyi (Erzurum, Erzincan, Tunceli, Muş, Bingöl, Kars, Ağrı, Iğdır ve Van'ın kuzey ilçeleri), Kütahya, Bilecik, Eskişehir, Bolu, Karabük, Trabzon, Rize, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep ile Adana ve Mersin'in kuzey ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güney bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

RÜZGAR:
Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla Trakya kesimi ile güneydoğusu çok bulutlu, öğleden sonra Bilecik çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu, ilk saatlerde İskenderun, öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş, Osmaniye ile Adana ve Mersin'in kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeybatısı parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu ve Karabük çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzeydoğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır ile Van'ın kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve batısı parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gaziantep ve Adıyaman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN