Mehtap öğretmen yasa boğdu

Çorlu`da önceki gün meydana gelen kazada anne ve babasıyla birlikte hayatını kaybeden 24 yaşındaki ana sınıfı öğretmeni Mehtap Bayar'ın evlilik hazırlığı yaptığı ortaya çıktı.

Mehtap öğretmenin memleketi İzmir`de nişanlandığı, anasınıflarının Pazartesi günü açılacak olması sebebiyle de Çorlu`ya öğrencilerine geldiği belirlendi.

Kendi kullandığı 35 MDF 93 plakalı otomobilin Çorlu - Tekirdağ karayolunda Çorlu ilçe merkezine 6 kilometre kala Fikri K. yönetimindeki 59 SA 851 plakalı kamyonla kafa kafaya çarpışması sonucu 53 yaşındaki annesi Figen ve 58 yaşındaki babası Bahri Bayar ile birlikte feci şekilde can veren Mehtap öğretmenin son görüntüleri gün yüzüne çıktı.
Hayatını Tolga Olgun isimli gençle birleştirmeye karar veren memleketi İzmir`de nişanlanan Mehtap öğretmenden geriye nişan töreninde çektirdiği fotoğrafları ve 'Uğur Böcekleri' adlı anasınıfında öğrencileri ile çektirdiği görüntüleri kaldı.

Üniversiteyi bitirince öğretmen olan 24 yaşında ki Mehtap Bayar, ilk görev yeri için İzmir'den Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine geldi. 2 yıl önce Çorlu'ya gelen Mehtap öğretmen Sağlık Mahallesinde bulunan 125. yıl ilköğretim okulunda anasınıfı öğretmeni olarak görevine başladı. Görevinin ikinci yılında ise Çorlu ilköğretim okulunda görevini anasınıfı öğretmeni olarak sürdürmekteydi. 8 yıldır birlikte olduğu İzmirli Tolga Olgun ile hayatını birleştirmeyi düşünen Mehtap öğretmen bu yaz İzmir' e giderek nişanlandı. 15 Ağustos 2009 tarihinde Tolga Oldun ile nişanlanan genç öğretmen Mehtap Bayar, İzmir'den annesi ve babası ile birlikte kendi kullandığı aracıyla birlikte Çorlu'ya dönerken kaza geçirdi. Çorlu'ya yalnızca 10 km kala direksiyon hâkimiyetini kaybederek karşıdan gelen kamyon ile çarpışan Mehtap öğretmen, annesi Figen ve babası Bahri Bayar feci şekilde can verdiler. Haberi alan nişanlısı Tolga Olgun ise fenalık geçirdi.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 29 Ağustos Cumartesi günü sürücü Mehtap Bayar'ın (24) kullandığı 35 MFD 93 plakalı otomobil, Çorlu Tekirdağ Yolu Çiftlikler Mevkii'nde, direksiyon hâkimiyetini kaybederek Fikri Kibar idaresindeki 59 SA 851 plakalı kamyona çarptı. Kazada kamyon sürücüsü yaralanmadan kurtulurken, otomobil sürücüsü Mehtap Bayar (24), yanında bulunan babası Bahri Bayar (58) ve annesi Figen Bayar (53) olay yerinde hayatını kaybetti.

Okulların kapanması ile birlikte ailesinin yanına İzmir'in Menemen ilçesine giden Mehtap Bayar, yine kendisi gibi İzmirli olan Tolga Olgun ile nişanlanıp evlenmeyi planlamıştı. Çorlu'da anasınıfı öğretmenliği yapan Mehtap Bayar 3. yılına girmişti. Öğrencileri ve çevresi tarafından çok sevilen Mehtap öğretmenin ani ölümü herkesi derin üzüntüye soktu.

Mehtap öğretmen hem tatil hem de 8 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Tolga Olgun ile nişanlanmak için İzmir' e gitti. 10 Mayıs 2007 yılında yemin ederek başladığı öğretmenlik görevi süresince sadece yaz tatillerinde memleketine giden Mehtap öğretmen 15 Ağustos 2009 tarihinde Tolga Olgun ile nişanlandı. Nişanlısı Tolga Olgun'da KPSS sınavını kazanarak nişanlısına yakın olmak için Kırklareli'ndeki Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okuluna memur olarak atandı. Daha 1 hafta önce görevine başlayan Tolga Olgun nişanlısından önce İzmir'den görev yerine geldi.

Tatilin ve nişan töreninin bitmesinin ardından annesi ve babası ile İzmir'den Çorlu'ya dönen Mehtap öğretmen Çorlu'ya 10 km kala geçirdikleri trafik kazasında feci şekilde can verdiler. Bir aile trafik kazasında yok olurken haberi alan nişanlısı Tolga Olgun sinir krizleri geçirdi. Bir an önce, hatta Ramazan bayramından sonra Mehtap ile evlenerek Kırklareli'ne, yanına almak istediği eşinin kazada ölmesi Tolga'nın fenalık geçirmesine neden oldu.

İzmir'den ailesi ile birlikte yol çıkmadan önce Facebook sosyal paylaşım sitesine 'Çorlu yolcusu kalmasın' diye son kez yazan Mehtap'a arkadaşları grup kurarak taziye mesajlarını yayınladı.

Mehtap Bayar (24), babası Bahri Bayar (58) ve annesi Figen Bayar'ın (53) cenazeleri Çorlu Devlet Hastanesi morgundan alınarak defnedilmek üzere İzmir'in Menemen ilçesine doğru yola çıktı.

BİZE ULAŞIN