Ölüm yıldönümünde dava

Mısır'daki terör saldırısından kurtulup, İstanbul'da trafik kazasında ölen doktorun eşi kazaya neden olan kamyonet şoförü ile şirketine 340 bin TL'lik tazminat davası açtı

İstanbul'da trafik kazasında ölen motosiklet âşığı 39 yaşındaki anestezi uzmanı doktorun eşi, kazaya neden olan kamyonet şoförü ve çalıştığı şirket aleyhine 340 bin lira tutarında tazminat davası açtı. 21 Temmuz 2007'de Maslak yol ayırımı ile Harp Akademileri mevkisinde meydana gelen kazada, kamyonet şoförü Ömrüm Kılıçgedik iddiaya göre, şerit ihlali yapınca motosiklet kullanan doktor Ömer Uzma'ya çarptı. Boynu kırılan doktor Uzma olay yerinde hayatını yitirdi. Kazadan iki yıl sonra 22 Temmuz 2009'da mahkemeye başvuran Alev Uzma, kusuru nedeniyle eşinin ölümüne neden olduğunu öne sürdüğü Kılıçgedik hakkında 300 bin lira 'destekten yoksun kalma' tazminatı, 40 bin lira da manevi tazminat talebiyle dava açtı.

HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALMIŞTI

Alev Uzma dava dilekçesinde eşinin motosikleti ulaşım aracı olarak kullanan deneyimli bir sürücü olduğunu, güvenli motosiklet kullanımı konusunda eğitim aldığını, ayrıca motor kazalarında acil müdahale eğitimi verdiğini vurguladı. Dilekçede, kaza anındaki görüntülerde Ömer Uzma'nın kask, mont, eldiven gibi motosiklet güvenliği açısından alınacak her türlü tedbirini almış olduğunun altı çizildi.

BOMBALI SALDIRIDAN KILPAYI KURTULMUŞTU
Doktor Ömer Uzma ve eşi, balayı için gittikleri Mısır'da 23 Temmuz 2005'te Şarm El Şeyh'te düzenlenen bombalı saldırıdan, olay yerinden yarım saat önce ayrıldıkları için kurtulmuştu. Alev Uzma kazadan yaklaşık bir ay önce doğum yapmış ve eşi Ömer Uzma'nın isteği üzerine çocuğuna Ömer Tarık ismini vermişti.

BİZE ULAŞIN