İETT otobüsü 2 çocuğu ezdi

Üsküdar'da bir çocuk ile bir genç kızın ölümüne, 4 kişinin de yaralanmasına yol açan kazaya ilişkin İETT şoförü tutuklandı.

Üsküdar Meydanı'nda dün akşam meydana gelen kazaya ilişkin gözaltına alınan ''Üsküdar-Şahinbey'' hattındaki çift katlı İETT otobüsünün sürücüsü Recep K'nın Doğancılar Polis Merkezi'ndeki işlemleri tamamlandı.

Üsküdar Meydanı'ndaki kazada, Recep K. idaresindeki ''Üsküdar-Şahinbey'' hattında çalışan çift katlı İETT otobüsü, geri manevra yaptığı sırada, otobüsün arkasından geçmeye çalışan Metin Ok, Hatice Ok, çocukları Enes Ok (4) ve Zeliha Ok (7) ile Büşra Çotur (16) ve arkadaşı Mert Yalçın'a çarpmıştı. Park halindeki diğer çift katlı otobüs ile kendilerine çarpan 2 otobüsün arasına sıkışan Enes Ok, Metin Ok, Hatice ve Zeliha Ok ile Mert Yalçın ve Büşra Çotur yaralanmıştı. Kazanın ardından ileri alınarak sıkıştığı yerden çıkarılan Enes Ok kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Büşra Çotur da Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.

Diğer yaralılar söz konusu hastanelerde tedavi altına alınırken, 4 yaşındaki Enes Ok ile lise öğrencisi Büşra Çotur'un cenazeleri otopsi amacıyla Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti.

BİZE ULAŞIN