Okul ve bağış için 3 milyon euro istedi

Garipoğlu ailesinin helallik teklifini baba Süreyya Karabulut "Cem ve 3 milyon euro verirlerse hakkımı helal ederim" diye cevapladı

İstanbul'da başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, Garipoğlu ailesinden 3 milyon euro helallik istedi. Fox TV'ye konuşan Süreyya Karabulut, kızının katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun ailesinin kendisine "Cinayete karşılık helallik" teklif ettiğini, kendisinin bu teklifi ancak belli şartlarla kabul edebileceğini söyledi.

KIZI ADINA BAĞIŞLAYACAK

Baba Süreyya Karabulut, Garipoğlu ailesinden cinayet zanlısı Cem Garipoğlu'nun adalete teslim edilmesini, kızı Münevver adına bir okul yaptırılmasını ve kendisine helallik bedeli olarak 3 milyon euro verilmesini istedi. Parayla kızı adına hayır kurumlarına bağışta bulunacağını belirten Süreyya Karabulut, "3 milyon euro verirlerse hakkımı helal ederim" dedi.

GAZETECİ CÜNEYT ÖZDEMİR'İN İDDİALARI


Öte yandan Münevver Karabulut'la ilgili kitap yapma projesini Karabulut ailesiyle paylaşan Cüneyt Özdemir, Karabulut ailesiyle ilgili şu iddialarda bulundu. "Babasının ilk tepkilerniden biri 'bu kitaptan elde edilecek parayı nasıl paylaşacağız?' oldu. Donduk kaldık. Annesi ise 'böyle bir iş olacaksa gelirinin Münevver adını yaşatacak bir projede değerlendirilmesi gerek' şeklindeydi." Gazeteci Özdemir, ilk görüşmede bu konuyu konuşmaktan rahatsız olduklarını vurguladı. Özdemir, bir kaç ay sonra Süreyya Karabulut'un kardeşinin cep telefonundan kendisini aradığını "Kitap meselesi ile ilgileniyor musunuz" diye sorduğunu açıklayarak, "İlgilenmiyoruz" deyip telefonu kapattığını dile getirdi.

BİZE ULAŞIN