Üniversitelerde kayıtlar başladı

Trakya Üniversitesini (TÜ) kazanan öğrenciler, kayıtlarını yaptırmaya başladı. İlk kaydı TÜ Rektörü Prof. Dr. Enver Duran yaptı.

Trakya Üniversitesini (TÜ) kazanan öğrenciler, kayıtlarını yaptırmaya başladı. İlk kaydı TÜ Rektörü Prof. Dr. Enver Duran yaptı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren TÜ Balkan Yerleşkesi Menza binasındaki kayıt merkezinin önünde kayıt yaptırmak için sıralanan öğrenciler ve yakınları heyecanla kayıtların başlamasını bekledi.

TÜ Rektörü Prof. Dr. Duran'ı kayıt merkezine gelmesiyle başlayan kayıtlarda, TÜ'ye 2009 - 2010 akademik yılı için ilk kayıtı Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu Hemşirelik bölümünü kazanan Gözde Dökümcü yaptırdı.

Prof. Dr. Duran'ın işlemlerini yaptığı Dökümcü, insanları sevdiğini ve onlara sağlık alanında hizmet vermek için hemşirelik bölümünü seçtiğini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Duran da Dökümcü ve annesini kutlayarak başarı diledi ve genç kıza üzerinde TÜ'nün amblemlerinin bulunduğu kalem ve anahtarlıktan oluşan hediye seti ile üniversiteyi tanıtan kitaplar hediye etti.

Kayıt işlemlerinin ardından gazetecilere açıklama yapan Prof. Dr. Duran, üniversitelerine yeni katılan öğrencilere başarı dilediğini ifade ederek, ''Bu yıl 7 bin 641 kayıt yapıyoruz. Okul birincilerinden 39'u ve kayıt hakkı kazananların yüzde 21'i TÜ'yü ilk tercih olarak seçmiş. Öğrencilerden yüzde 50'si kız, yüzde 50'si erkek. Hepsine başarı diliyorum'' dedi.

TÜ'de kayıtlar 7 Eylül Pazartesi gününe kadar sürecek.

BİZE ULAŞIN