HABER TURU!

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 03.09.2009 ABONE OL
Su altındaki rekor denemesine devam
BEYLİKDÜZÜ Sualtı Sporları Kulübü Başkanı dalgıç Cem Karabay, 10 gün 10 gece su altında yaşayarak, "Scuba ile Su Altında En Uzun Süre Yaşama Dünya Rekoru''nu kırmak için başlattığı denemede yaklaşık 3 gününü doldurdu. Yapılan açıklamada, Guinness dünya rekoru hedefi ile 30 Ağustos pazar günü saat 19.40'ta Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi'nin otoparkında kendisi için özel olarak yapılmış akvaryumda suya dalan Karabay'ın, denemesinin şimdiye kadar olan bölümünü sorunsuz tamamladığı bildirildi.

Yıldız Teknik'te ihale incelemesi
YILDIZ
Teknik Üniversitesi'nce gerçekleştirilen ihalelerde yolsuzluk yapıldığına dair ihbar alan polis ekipleri, son 5 yılda yapılan yaklaşık 100 milyonluk TL'lik ihalelerin evraklarını mercek altına aldı. Üniversitenin ihalelerine katıldığı ileri sürülen bir inşaat firması yöneticisinin ihbar mektubuyla harekete geçen Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile dün, YTÜ'nün Beşiktaş Yıldız'da bulunan Merkez Kampusuna giderek inceletme başlattı. Evrakların, Cumhuriyet Savcılığı'nın nezaretinde kurulan ve hesap uzmanlarından oluşan bir komisyona gönderileceği öğrenildi.

Bir açılıp, bir kapanan meydan!
İSTANBUL' UN simgesi haline gelen Taksim Cumhuriyet Anıtı'nın bulunduğu meydan güvenlik gerekçesiyle bir kapatılıp bir açılıyor. Güngören'deki patlama ve meydandaki Türk bayrağının indirilmesinden sonra polis bariyerleriyle girişi kapatılan Taksim Cumhuriyet Anıtı'nın bulunduğu bölüm, vatandaşların tepkisi üzerine yeniden açıldı. Turistlerin de tepki vermesini görüntüleyen basın mensuplarının çekim yaptığını fark eden görevli polisler bariyerleri kaldırdı. Mustafa KAYA

Haftasonu "kadın" konulu etkinlik
İSTANBUL 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen "İstanbul Kadın- Kadın İstanbul" projesi, 5 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek panelle başlayacak. Tük Kadınlar Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı'nın hayata geçirdiği, mekanları, dokusu, mimarisi, tarihi, kültürü, ritüelleri ile İstanbul'u tanıtmayı amaçlayan proje kapsamında iki panel ve iki gezi gerçekleştirilecek.

Bayrampaşa ve Silivri'de kesinti
BOĞAZİÇİ
Elektrik Dağıtım A.Ş'den yapılan açıklamaya göre, yarın 09.00-17.00 saatleri arasında Silivri'nin Çanta Mahallesi, Öztürk Caddesi, Çiçek, Nar, Bayır sokakları ve civarında, 5 Eylül'de 10.00-16.00 saatleri arasında Bayrampaşa Baltaş Kilimci Sanayi Sitesi, 6 Eylül Pazar günü de 09.00-16.00 saatleri arasında Emintaş Akel Sanayi Sitesi, Orta Mahalle, Akel, Soy, Sur sokaklar ile civarında elektrik kesintisi yapılacak.

Alman turistin başına taş düştü
BEYOĞLU'NDA dün akşam 21.00 sıralarında arkadaşları ile İstiklal Caddesi'nde gezen 26 yaşındaki Alman turist Nathalia Lisar Jansen'in kafasına binalardan birinden beton parçası düştü. Kafasına çarpan cisimle bir anda yere yığılan Alman turist neye uğradığını şaşırdı. Alman turiste yardıma koşan vatandaşlar genç kızın kafasının yarıldığını fark etti. Olay yerine gelen ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Alman turistin başına dikiş atıldı. Jansen, hastane çıkışında polise, "Caddede yürürken kafama sert bir şey çarptı. Yere yığılmışım. Gözümü hastanede açtım. Sorumlulardan şikayetçiyim" dedi. Ali ŞAHİN

BUGÜN NELER OLDU