İşte o görüntüler - VİDEO

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 03.09.2009 12:52 ABONE OL
Hırvatistan'ın Dubrovnik kentindeki bir döviz bürosunda yaşanan olay, güvenlik kamerası görüntülerine saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, döviz bozdurmak için sıraya giren hırsız ve Türk aile yer alıyor. Görüntülere de yansıyan olay şöyle yaşandı;

Türk ailenin önünde duran şapkalı şahıs, Tatil için gittikleri Hırvatistan'da hırsızlık suçlamasıyla karşılaşan ve 20 gündür gözaltında tutulan THY görevlisi Barış Yorulmaz ve eşi Nilgün Yorulmaz'ın yaşadığı olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, hırsızlık yapan şahıs ve Türk aile görülüyor.görevli kıza yüksek miktarda Hırvat parası verdi ve karşılığında euro almak istediğini söyledi. Görevli, paranın karşılığı olan 2600 euroyu bankoya koydu; ancak şahıs, "Ben İngiliz Sterlini istemiştim." dedi. Bu sırada el çabukluğuyla euroların bir kısmını 'tırnakçılık' tabir edilen yöntemle cebine koydu. Durumu fark etmeyen kız, şahsa Hırvat paraların karşılığı sterlinleri saymaya başladı.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Bu sırada, parayı bozduran şahıs sırada arkasında duran Yorulmaz çiftine "beklemekten sıkıldığını" söyledi; Yorulmaz çifti de kendisine nazikçe karşılık verdi. Sterlinleri de alan şahıs, çaldığı eurolarla ayrıldı.

Gişedeki görevli kız, paranın eksik olduğunu fark edince kapıları kapattırdı. Görevli kız, çağırdığı polise, hırsızın arkasında bulunan Türk çiftin tanıştığını iddia etti. Polis, Barış ve Nilgün Yorulmaz çiftini gözaltına aldı.

Bu arada, evlilik yıldönümlerini kutlamak için gittikleri Hırvatistan'da 20 gündür gözaltında tutulan THY görevlisi Barış Yorulmaz ve eşi Nilgün Yorulmaz'ın babası Halim Yorulmaz, Hırvatistan'a gitti.