Kale'deki şüpheli yangınlar

Denizli'nin Kale ilçesinde aynı aileye mensup kişilerin ev ve iş yerlerinde son 1 ayda çıkan yangın sayısı 7'ye ulaştı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 04.09.2009 17:20 ABONE OL
TOKİ (Hürriyet) Mahallesi'nde Halil Canavar'ın evinde 5 Ağustos 2009 tarihinde çıkan yangın, ailenin diğer bazı fertlerine ait yerlerde de devam edince, mahalle sakinleri geceleri nöbet tutmaya başladı.

Bundan önce benzin dökülerek meydana geldiği ileri sürülen yangınların sonuncusu, Halil Canavar'ın kardeşi Yusuf Canavar'ın evinde çıktı. Dün gece geç saatlerde eve yaklaşan kimliği henüz belirlenemeyen kişinin, gazete kağıdını yakarak evden içeri attığı öğrenildi.

Aile sakinlerinin müdahale ettiği yangın, kısa sürede kontrol altına alındı.

Yusuf Canavar, hortumun devamlı çeşmeye takılı olduğunu belirterek, ''Daha önceki yangında evimin bir bölümü yanmıştı. Gece nöbet tutmaktan artık uykularımız yok oldu. Bugünkü yangını önleme sebebim, hortumun devamlı çeşmeye takılı olması. Komşularımın yardımıyla da evimin yanmasını önledik'' dedi.

İtfaiye ekiplerinin de katıldığı söndürme çalışmasında, ev sahibi Yusuf Canavar'ın eşi Esma Canavar sinir krizi geçirdi.

Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca ve İlçe Emniyet Amiri Nusret Ertop, yangının olduğu yere gelerek, incelemelerde bulundu.

DAHA ÖNCEKİ YANGINLAR

5 Ağustos Çarşamba günü Halil Canavar'ın evinin köşesinde çıkan yangın, büyümeden söndürülmüş, 8 Ağustosta da aynı kişinin evinin deposunda yangın meydana gelmişti. Aynı kişiye ait evde 20 Ağustos Perşembe günü çıkan yangına da itfaiye müdahale etmiş, evin büyük kısmı yanarken, ahıra da sıçrayan alevler, 2 adet küçükbaş hayvanın telef olmasına yol açmıştı.

Aynı gün akşam saatlerinde de Canavar'ın kayınvalidesi Fatma Canavar'ın evi yanmıştı.

Halil Canavar'ın kardeşi Yusuf Canavar'ın evinin bitişiğindeki depoda ise 23 Ağustosta yangın çıkmış, iki gün sonra da evinin avlusunda başlayan yangına, itfaiye müdahale etmişti.

BUGÜN NELER OLDU