İki genç kız başlarından vurulmuş olarak bulundu

Mersin Kültür Park'ta iki genç kız kanlar içinde bulundu. Başlarından birer kurşunla vurulan gençlerden biri öldü, diğeri ağır yaralı. Polis, olayın planlı intihar olduğu ihtimali üzerinde duruyor

Cuma 05.09.2009
Güncelleme: Cumartesi 05.09.2009
ABONE OL
Mersin'de bir parkta iki genç kız vurulmuş halde bulundu. Kızlardan Nurgül Küçük (27) olay yerinde yaşamını yitirirken, Şefika Kayra (17) ağır yaralandı. Dehşetin adresi, Adnan Menderes Bulvarı'ndaki Kültür Park oldu. Saat 14.30 sıralarında bir ağacın altında kanlar içinde yatan iki genç kızı gören vatandaşlar, polisi aradı. Küçük'ün öldüğü belirlenirken, Kayra yaralı halde Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı.

ÖNCE NURGÜL'Ü VURDU
Polis, olay yerinde ölen genç kızın yanında 1 tabanca ve cep telefonu ile 5 boş kovan buldu. Genç kızların başından tek kurşunla vurulduğu belirlenirken silahın Kayra'nın babasına ait ruhsatlı tabanca olduğu anlaşıldı. Kayra'nın babası, ifadesinde kızının tabancayı gizlice aldığını söyledi. İddiaya göre, Kayra'nın ablasının arkadaşı olan Küçük ile son zamanlarda sık sık görüşüp dini sohbetler ediyordu. İlkokul mezunu oldukları öğrenilen iki genç kız, evde hatim indirdikten sonra parka gitti. Görgü tanıklarına göre, iki arkadaş bir süre konuşmadan ayakta durdu. Daha sonra Şefika çantasından çıkardığı silahla önce arkadaşını sonra kendisini vurdu. İki genç kızın planlayarak intihar ettiği ihtimali üzerinde durulurken Emniyet Müdürü Arif Öksüz, üçüncü kişiye ait bulgulara rastlanmadığını söyledi.