Serdar Ortaç'la büyüyeceğim

'Kalp Ayazı' albümüyle dikkatleri üzerine çeken Ebru Polat, kendisiyle ilgili merak edilenleri anlattı.

Cumartesi 05.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 05.09.2009 15:41
ABONE OL
Müzik dünyasına iki yıl önce çıkardığı 'Çetin Ceviz' adlı albümle iddialı bir giriş yapan Ebru Polat, geçen yıl da 'Çok Geç' isimli bir single yayınladı. Bu çalışmada Sezen Aksu'nun klasikleri arasında yer alan 'Seni Yerler' adlı parçasını kendince yorumlayan Polat, büyük başarı kazandı. Şimdi de 'Kalp Ayazı' albümüyle dikkatleri üzerine çeken Polat, kendisiyle ilgili merak edilenleri eylül ayında yurtdışında yayınlanacak bir dergiye anlattı.Müzik hayatınız Serdar Ortaç'la nasıl kesişti? Serdar Ortaç'ı müzik sektörüne ilk adım attığı günden bu yana beğeniyorum. Söz ve besteleri çok anlamlı, ilk defa bir programda "Bence Serdar Ortaç tam evlenilecek bir erkek. Çok duygusal" demiştim sonra benim bu söylemlerimden hoşlandığını duydum. Ve kendisine telefon açtım. İyi ki de açmışım; karşımda çok kibar ve düşünceli centilmen bir beyefendi buldum. Ondan sonra da albüm çalışmalarımdan bahsettim ve buralara kadar geldik.

ÇOK BAŞARILI

Daha önce kendisini tanıyor muydunuz? Şarkılarını nasıl buluyorsunuz? Elbette ki; tanıyordum. Onu Türkiye'de tanımayan var mı? Bence gelmiş geçmiş en iyi müzisyenlerden birisi. Tüm şarkılarına bir anlam katan ve yıllar geçse bile hâlâ hep bir ağızdan söylenen işler yapabiliyor. Kısacası onu çok başarılı buluyorum.

Bundan önceki albümünüzde Sezen Aksu'dan şarkı almıştınız. Ve her yerde bu şarkınız çaldı. Zor oldu mu kendisinden şarkı almak? Hayır olmadı. Sezen Hanım dünyanın en mükemmel insanlarından biri... Bu işe yeni girmiş gençlerin hep önünü açtı, tabii ki beni de destekledi ve şarkısını hiç tereddüt etmeden verdi. Bu yüzden ben de Sezen Aksu ile doğdum diyebiliyorum. 'Seni Yerler' şarkısı beni iyi bir yere taşıdı. Bundan sonra da inşallah Serdar Ortaç şarkılarıyla büyüyeceğim.

Türkiye'nin erkek pop starı sizce kim? Benim için tabii ki Serdar Ortaç... Bir de Tarkan'a bayılırım. Çok seksi ve kibar bir görüntüsü var. Sahneye yakışan bir adam.

Siz televizyonda pek görünmüyorsunuz. Bunun özel bir nedeni var mı? Beni bugüne kadar televizyon programlarından çok fazla çağıran oldu. Yapılan programlara baktığımda hakikaten kendimi ifade edebileceğim bir program yoktu! Çünkü reyting uğruna yapılan işlerlerden, konuğun düşürüldüğü durumlardan rahatsızım. Abuk sorulara da sinirleniyorum.

AJDA BENİM İDOLÜM!
Sesiniz birçok ünlü sanatçıya benzetildi. Bu benzetilmeler içinde hoşunuza gidenler oldu mu?
Bugüne kadar hoşuma giden bir benzetme olmadı. Fakat sesim Ajda Pekkan'a benzese ne kadar mutlu olurdum, anlatamam! Çünkü kendime onu örnek alıyorum. Küçükken saçlarımı Ajda'ya benzemek için sarı yapmıştım. Öğretmenim de beni anneme şikayet etmişti. O kadar seviyorum yani, o benim idolüm.

AVUKATLIK İSTEMEM
Hukuk fakültesi mezunusunuz. Neden mesleğinizi yapmak istemediniz?
Avukatlık çok gururlu ve onurlu bir meslek, fakat kalbimde şarkı söyleme isteği yatıyor. Ben şarkıcı doğdum şarkıcı ölmek isteyenlerdenim, zaten avukatlıkla aynı anda şarkıcılık yapmak yasak! Keşke hem mesleğimi devam ettirip hem de şarkı söyleyebilseydim. Ama maalesef olmuyor. Beni tercih yapmaya mecbur ettiler. Ben de tabii şarkı söylemeyi tercih ettim.