'Ablam bayramdan sonra nişanlanacaktı'

Mersin Kültür Park'ta başlarından kurşunla vurulmuş halde bulunan iki arkadaştan, ölen Nurgül Küçük'ün erkek kardeşi "O intihar etmez" dedi

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 06.09.2009 ABONE OL
Mersin Kültür Park'ta önceki gün başlarından birer kurşunla vurulmuş şekilde bulunan genç kızların aileleri olayın şokunu yaşıyor. Babasının silahı ile arkadaşı Nurgül Küçük'ü (27) öldürdükten sonra kafasına tek kurşun sıkıp intihar ettiği ileri sürülen 17 yaşındaki Ş. K.'nın hayati tehlikesinin devam ettiği bildirilirken, polis olayın çok yönlü sürdürüldüğünü söyledi. Nurgül Küçük'ün kardeşi Adem Küçük (25), "Ablam imam hatip mezunuydu. Bayramdan sonra nişanlanacaktı. Çok mutluydu. İntihar etmesi imkânsız" dedi.

'SAĞ ELİ CEBİNDEYDİ'
Kardeş Küçük daha sonra ilginç bir ayrıntıyı dile getirerek, "Şefika o gün bize geldiğinde çok tedirgindi. Sağ elini cebinden hiç çıkarmadı. Her zaman sarılır herkesi öperdi, o gün kimseye yaklaşmadı. Sonra da ablamla birlikte evden ayrıldı" diye konuştu. Ş. K.'nın 13 yaşındaki kız kardeşi ve yakınları, Nurgül'ün Ş.'nin ablası Gülcan'la samimi olduğunu belirterek, "Daha sonra Ş., ile arkadaşlıklarını ilerlettiler. Sürekli birbirlerine gidip, gelirlerdi. Ramazan'da Kuran okurlardı. Olay günü Ş., sahile gezmeye gideceklerini söyleyerek evden ayrıldı. İkisi de dini sohbetlerde intiharın günah olduğunu anlatırdı. İnanamıyoruz." dediler. Öte yandan eldeki delil ve ifadelerle polis ekipleri olayın cinayet ve ardından intihar girişimi olduğunu düşünüyor. İddiaya göre iki arkadaş öğle saatlerinde parka geldi. Biraz konuştuktan sonra kalkarak yakınlardaki bir cafenin lavabosunu kullandıktan sonra parka döndüler. Ş. K., burada babasına ait silahla önce Küçük'ü öldürdü, ardından intihar etti. Ancak genç kızların bilerek mi ölümü seçtiği yoksa olayın bir tartışmadan mı kaynaklandığı bilinmiyor. Polis ekipleri, iki genç kız arasındaki ilişkinin boyutlarını araştırıyor. Hayatını kaybeden Nurgül Küçük'ün cenazesi ailesi tarafından morgdan alınarak toprağa verilirken, ağır yaralı Ş. K. yoğun bakımda. Gelinliğiyle toprağa verilen Nurgül'ün nişanlısı Necmi Eren yakınlarına sarılarak gözyaşı döktü.