09.09.09 çılgınlığı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 08.09.2009 14:37 ABONE OL
Sayıların uğuruna inan onlarca çift, çocuklarının 09.09.2009'da dünyaya gelmesi için özel hastanelerden aylar öncesinden bugün için yer ayırttırdı. Bebek bekleyen çiftlerin isteklerini yerine getirmek isteyen özel hastaneler, bugün sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar doğumhaneleri açık tutarak onlarca bebeğin dünyaya gelmesini sağlayacak. İzmir'de, Özel Kent Hastanesi yönetimi, normal şartlarda günde 4 doğum olurken 09.09.2009 tarihi için 15 doğum talebi olduğunu dile getirirken, bu rakamın Özel Ege Sağlık Hastanesi'nde 10'u, Özel Şifa Hastaneler Grubu'nda da 14'ü bulduğu bildirildi. Özel Çınarlı Hastanesi'nde de doğum sayısının bugün için ortalama 8'den 13'e çıkacağı kaydedildi.

Doğum sayısı 2'ye katlandı

Çocuklarının "09.09.09" tarihinde doğması için birçok çift İzmir'deki özel hastanelerden sezaryenle doğum randevusu alarak, doğum sayısını katladılar. Çiftlerin taleplerini karşılamak isteyen özel hastaneler tüm ameliyathanelerini sabahın erken saatinden gecenin geç saatlerine kadar çalıştırırken, dışarıdan konuk doktorlarda hastanelerin kadrolarına destek olacak. Çocuk bekleyen anne adaylarının 09.09.2009'un çocuklarına uğur getireceğine inandığı için bu tarihte ısrar ettiğini dile getiren Özel Kent hastanesi Koordinatörü Dr. Ruşen Yıldırım, "Aileler bizden bu tarihi talep edince biz de buna göre önlem alarak ameliyathanemizi ve odalarımızı organize ettik. Dışarıdan konuk doktorlar da hastanemizde ameliyat gerçekleştirerek ameliyat salonlarımızda durmadan doğum gerçekleştirilecek" dedi.

Eylül ayının ilk yarısında doğum yapacak olan anne adaylarının 09.09.2009 konusunda çok ısrarcı olduğunu ve bunun bir çılgınlığa dönüştüğünü dile getiren Özel Şifa Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Berrin Korkut, "Anneler, belirlenen sezaryen tarihinden birkaç gün önce veya sonrasına aldırarak doğumlarını 09.09.2009'a getirmemizi istediler. Biz de uygun olan doğumları bu tarihe çektik" diye konuştu.

KUTU

Hastane Adı ------------------------------ Günlük ------------------------- Ortalama Bugün gerçekleşecek olan
Özel Kent Hastanesi ------------------------5 ---------------------------------------------------15
Özel Şifa Hastanesi -------------------------5 --------------------------------------------------- 14
Özel Çınarlı Hastanesi ----------------------8 ---------------------------------------------------13
Özel Ege Sağlık Hastanesi ----------------4 --------------------------------------------------- 10

BUGÜN NELER OLDU